Escola prowadzi rozmowy z inwestorami w celu pozyskania środków na dalszy rozwój spółki Frivo. W zamian oferowanych jest 20 proc. udziałów za 2 mln zł. Spółka Frivo tworzy aplikację do zamawiania drinków i jedzenia dla barów, restauracji i biznesu HoReCa w modelu oprogramowania SaaS. Po 10 miesiącach od startu rozwiązanie zostało wdrożone w 15 lokalach, które tygodniowo realizują blisko 2000 zamówień.

Średni wzrost liczby zamówień poprzez aplikację to 20 proc. m/m. Aplikacja Frivo rozwijana jest przez Frivo Sp. z o.o, spółkę zależną Grupy Kapitałowej Escola, w skład której wchodzą aplikacja Meetinga.com, platforma e-learnignowa Wellms.io, platforma kursów on-line MyVOD.io oraz oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com.

Daniel Parzych, prezes Frivo

Rozwijamy Frivo na bardzo skalowalnym rynku. Według niektórych analiz rynek HoReCa będzie warty w przyszłym roku blisko 30 mld zł, a rynek dowozów jedzenia, o który rozwiniemy naszą aplikację, jest wyceniany na 9 mld zł. Wdrożyliśmy aplikację w 15 lokalach i notujemy duże wzrosty miesięczne w zamówieniach. Niedługo wdrożymy też aplikację w formie kiosków samoobsługowych – mówi Daniel Parzych, prezes Frivo. – Nasze oprogramowanie oferowane jest w formie SaaS, a więc nasi klienci płacą stałą stawkę abonamentową i procent od pozyskanego przez nas zamówienia. W kontekście ostatnich wydarzeń z branży, na przykładzie inwestycji WP Holding w Restaumatic widzimy szansę również dla siebie. Jestem przekonany, że Frivo może zawalczyć o część rynku aplikacji dla barów, restauracji i zamawiania jedzenia. – dodaje Daniel Parzych, prezes Frivo.

W rozwoju spółki zależnej ma pomóc pozyskanie inwestora. Frivo rozmawia z kilkoma podmiotami branżowymi i funduszami inwestycyjnymi. Firma zamierza pozyskać inwestora w zamian za 20 proc. udziałów w biznesie, co daje wycenę spółki na poziomie 10 mln zł.

Grupa Kapitałowa Escola rozwija się w dwóch obszarach. Jeden z nich to przewidywalna i stała działalność software house’u, drugi filar to venture building, czyli rozwijanie własnych produktów. W samym 2021 roku przeprowadziliśmy kilka akwizycji i rozwijaliśmy nasze dotychczasowe rozwiązania. Pozyskanie inwestora dla Frivo to rozwój w kierunku dywersyfikacji naszej grupy kapitałowej. Nie wykluczamy, że w przyszłości budowanie nowych, możliwych do szybkiego skalowania spółek nie zajmie znacznej części naszej działalności. Rozwój nowych spółek zależnych to także okazja do zwiększenia kapitalizacji i wygenerowania nowych ścieżek biznesowych. – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.

Escola podtrzymuje zamiar debiutu na rynku NewConnect w 2022 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments