Mija 30 lat od powstania CEIC, platformy analitycznej wiodącego dostawcy danych makroekonomicznych i informacji dla najszybciej rozwijających się gospodarek świata – ISI Emerging Markets Group. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Hongkongu. Organizacja początkowo dostarczała trudno dostępne dane dotyczące Chin. Obecnie eksperci CEIC analizują informacje obejmujące ponad 200 krajów na całym świecie.

CEIC przez lata budował reputację i stał się niezbędnym narzędziem organizacji z różnych sektorów dzięki skrupulatnemu doborowi najlepszych źródeł danych i zrozumieniu, które z nich są najważniejsze dla użytkowników. Firma stale rozwija sieć lokalnych ekspertów, aby skutecznie identyfikować informacje, których potrzebują klienci. CEIC wypracował również rygorystyczny proces weryfikacji i standaryzacji, tak aby prezentowane dane były wiarygodne. To właśnie umiejętna selekcja, a nie jedynie proste agregowanie informacji sprawiło, że CEIC stał się kluczowym narzędziem do tworzenia prognoz ekonomicznych w organizacjach na całym świecie. Jest dedykowaną platformą makroekonomiczną wybieraną przez ekonomistów, analityków, inwestorów, pracowników naukowych i urzędników państwowych. Drugą marką ISI Emerging Markets Group jest EMIS, platforma zawierające wrażliwe i trudno dostępne dane o firmach, branżach i krajach rynków wschodzących.

CEIC nieustannie uzupełnia swoje zasoby o nowe rodzaje informacji, aby zapewnić klientom lepszy i szybszy wgląd w rozwój sytuacji gospodarczej. Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważny dla zrozumienia procesów gospodarczych jest dostęp do danych alternatywnych i tych o wysokiej częstotliwości.

Użytkownicy platformy CEIC coraz częściej łączą tradycyjne i alternatywne źródła danych, aby uzyskać natychmiastowy wgląd w aktualne kwestie, takie jak: perspektywa stagflacji (jednoczesnej inflacji i stagnacji gospodarczej) w głównych gospodarkach, wpływ chińskiej polityki dotyczącej COVID-19 na gospodarkę krajową i globalną oraz zmian klimatycznych na stabilność gospodarczą. Potrzeba szybkiego pozyskiwania informacji doprowadziła do tego, że firma intensywnie inwestuje w rozwój nowych baz danych. Oto kilka przykładów tematów i rodzajów danych, które można znaleźć na platformie CEIC:

• Podstawowe wskaźniki makroekonomiczne – PKB, inflacja, stopy procentowe

• Dane handlowe – dane wysokiej częstotliwości dotyczące importu i eksportu

• Trendy w mobilności – ruch lotniczy i transport publiczny

• Konsumpcja i produkcja – transakcje dokonywane przy użyciu kart kredytowych, produkcja towarów

• Rynek pracy – oferty pracy i wakaty, wnioski o świadczenia

• Łańcuch dostaw – dane kontenerowe i portowe oraz transport towarowy

• Ceny – energii i żywności w czasie rzeczywistym

• Środowisko – jakość powietrza i emisja dwutlenku węgla

• Nieruchomości – ceny i transakcje, wnioski o kredyt hipoteczny

Potrzeby informacyjne dotyczące rynków wschodzących dramatycznie ewoluowały w ciągu 30 lat istnienia CEIC. Zawsze wyprzedzaliśmy konkurencję w dostarczaniu danych, które są najważniejsze dla naszych klientów. Ciągle inwestujemy zarówno w bazy danych alternatywnych, jak i wysokiej częstotliwości. Informacje te mają coraz większe znaczenie dla ekonomistów i specjalistów inwestycyjnych. Cieszymy się, że pomagamy naszym klientom zrozumieć dynamikę rynków wschodzących. – mówi Steve Pulley, CEO w ISI Emerging Markets Group.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments