Thorium Space – producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej – rozszerza swoją ofertę na sektor govsatcom. Sytuacja geopolityczna i zapotrzebowanie na nowoczesne systemy łączności przyśpieszyła decyzję o znaczącym rozszerzeniu obecności spółki w tym segmencie. Wrocławska spółka jako jedna z 9, na ponad 300 startujących, przeszła do drugiego etapu rządowego konkursu „Szafir”, w programie „Rozwój nowoczesnych przełomowych technologii służących bezpieczeństwu i obronności państw”.

Paweł Rymaszewski, prezes zarządu Thorium Space

Całkowita zmiana sytuacji geopolitycznej w Europie i na świecie, powoduje również weryfikacje prowadzenia biznesu. Skokowo wzrosło zainteresowanie wykorzystaniem zaawansowanych technologii satelitarnych przez rządy na całym świecie na potrzeby cywilne i wojskowe. Wojna w Ukrainie pokazała, jak ważna jest komunikacja, czyli coś, w czym się szczególnie specjalizujemy. Jesteśmy gotowi na rozszerzenie naszej oferty komercyjnej o tzw. sektor govermental. — wskazuje Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Obecnie Thorium Space bierze udział w konkursie rządowym „Szafir” w ramach programu „Rozwój nowoczesnych przełomowych technologii służących bezpieczeństwu i obronności państw”. Na początku kwietnia spółka jako jedna z 9 na blisko 80, które przeszły wstępną selekcję (wniosków było ponad 300), przeszła do drugiego, rozstrzygającego etapu. Dotychczas Thorium Space pozyskało i podpisało umowy na wsparcie grantowe w wysokości 75 mln zł, a łącznie ze wsparciem inwestorów pozyskało 95 mln zł. W ostatniej rundzie finansowanie pod koniec ubiegłego roku wycena spółki przekroczyła 100 mln zł.

Dynamiczny rozwój – zespół Thorium Space powiększy się w tym roku blisko dwukrotnie – powoduje konieczność pozyskiwania kolejnych środków. Dlatego po zamknięciu następnej rundy finansowania, spółka będzie zmierzała na rynek publiczny, co pozwoli również na weryfikację jej wyceny przez inwestorów.

Jesteśmy coraz bliżej decyzji o dual listingu w Warszawie i Paryżu. Francja to stolica europejskiego sektora satelitarnego, a nie bez znaczenia jest również moja blisko 20-letnia praca na tym rynku. Już teraz blisko współpracujemy z wybitnymi specjalistami z rynku francuskiego, jak Hector Fenech, który reprezentował nas na zakończonych niedawno targach Satellite 2022 w Waszyngtonie. — podkreśla Paweł Rymaszewski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments