Movie Games Mobile S.A., spółka z grupy kapitałowej Movie Games, wraz z Movie Games VR S.A. informuje o postępach w procesie zmierzającym do rozpoczęcia trójstronnej współpracy z Augmented Robotics w zakresie produkcji gier na styku obszarów mobile, AR i VR.

Movie Games Mobile S.A. to producent i wydawca gier na urządzenia mobilne, którego targetem jest szacowana na 3 mld użytkowników grupa konsumentów z całego świata. Wydawca zamierza rozszerzyć ofertę o produkcję na szybko rosnącym obszarze wykorzystującym technologię VR (rzeczywistość wirtualna) i AR (rzeczywistość rozszerzona). W projektach AR/VR Movie Games Mobile będzie współpracować z Movie Games VR S.A., spółką z Rodziny Movie Games notowaną na NewConnect. Niedawno oba podmioty poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z Augmented Robotics.
Augmented Robotics to berliński start-up założony przez inżynierów z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, który rozwija swoją wewnętrzną technologię pozwalającą za pomocą kamery telefonu mapować obiekty 3D i przenosić je na ekran smartfona. Dzięki temu gry VR i AR mogą jeszcze dokładniej odwzorowywać otoczenie w którym aktualnie znajduje się gracz, co zwiększa znacząco immersję.

Cieszę się, mogąc powiedzieć, że z każdym dniem zbliżamy się do finalizacji formalności związanych ze współpracą z Augmented Robotics. Obserwujemy rynek AR od wielu lat i widzimy wyraźnie, że elementy AR i VR to przyszłość mobile. Obieramy ten kierunek w celu umocnienia naszej pozycji wydawcy gier na urządzenia mobilne. Podążać tym tropem zaczynają coraz większe marki, jak np. Marvel. Jako Movie Games Mobile wkraczamy w tę przyszłość wystarczająco wcześnie, by zająć silną pozycję. — mówi Mikołaj Janiszewski, prezes zarządu Movie Games Mobile S.A.

Dzięki współpracy z Augmented Robotics zyskamy dostęp do nowoczesnej i dającej duże możliwości technologii. Obecnie osiągnęliśmy pierwszy kamień milowy w kierunku rozpoczęcia prac projektowych poprzez podpisanie umowy o ramowych warunkach współpracy, Omawiamy już z naszym partnerem koncepcję pierwszych planowanych produkcji. Ich gatunek i mechaniki będą w pełni wykorzystywać unikalne możliwości oferowane przez AR/VR w wydaniu mobilnym. Wkrótce podzielimy się większą ilością szczegółów — komentuje Kamil Mańko, Prezes Zarządu Movie Games VR S.A.

Movie Games Mobile, poza projektami AR i VR, pracuje również nad własnymi produkcjami, a także nad wersjami mobilnymi gier PC, w tym Mr. Prepper i Builders of Egypt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments