Infobip ma ambitne plany rozwoju w 2022 r. Globalny lider komunikacji w chmurze w samych tylko Katowicach planuje zwiększyć zatrudnienie o ponad 60% r/r. Firma z sukcesem pracuje w modelu hybrydowym łączącym zalety stacjonarnego biura z pracą zdalną. Dodatkowo, z początkiem roku każdy z obecnych i przyszłych pracowników Infobip, w tym również pracownicy polskich oddziałów, może zostać udziałowcem firmy, otrzymując benefit w postaci opcji na akcje.

Infobip w ciągu dekady notuje średnio 30% roczny wzrost przychodów działając we wzrostowej branży komunikacji w chmurze. Firma stawia sobie za cel utrzymanie pozycji swiatowego lidera w zakresie komunikacji w chmurze i systematyczny wzrost biznesu. Obecny zasięg rozwiązan Infobip daje ekspozycję na ponad 14 miliardów interakcji z konsumentami każdego miesiąca. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 3,5 tys. ludzi.

Katowickie biuro jest dziesiątym centrum inżynieryjnym w strukturze firmy („Engineering Hub”). Infobip ma obecnie najszerszy zasięg spośród wszystkich światowych dostawców CPaaS, prowadząc działalność w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie i posiadając ponad 600 bezpośrednich połączeń z sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi czy agregatorami. Jej autorskie rozwiązania umożliwiają firmom dostarczanie wiadomości do klientów poprzez dowolny kanał i dowolne urządzenie. Technologia Infobip integruje w ramach jednej platformy szereg kanałów komunikacyjnych takich jak np. WhatsAPP, Viber, Facebook Messenger, e-mail, SMS, push mobilny czy uznawanego za nastepcę SMS-a – RCS.

Rozwiązania, które nasi inżynierowie nieustannie tworzą i ulepszają, są używane przez wielu naszych klientów na całym świecie, w tym przez globalne marki premium. Jesteśmy skoncentrowani na rozwoju w kierunku silnego centrum inżynieryjnego i znaczącej lokalizacji na światowej mapie biur Infobip’u. Aktywnie poszukujemy nowych kolegów do zespołu, entuzjastycznie nastawionych do wykorzystania najnowszych technologii na szybko zmieniającym się rynku. Nasz zespół inżynierów w Katowicach buduje nowe produkty i rozszerza funkcje istniejących, systematycznie dodając nowe możliwości, naszej wielokrotnie nagradzanej platformie komunikacyjnej Infobip (CPaaS). Jednocześnie nasze usługi integrujemy z rozwiązaniami najlepszych światowych firm technologicznych, umożliwiając ich klientom korzystanie z naszej platformy. – mówi Marcin Pczycki, Dyrektor Zarządzający w katowickim oddziale Infobip.

Infobip ma ambicje znaleźć się w ścisłej czołówce pracodawców IT w regionie, aktywnie rekrutując przede wszystkim najbardziej utalentowanych inżynierów oprogramowania. Już w 2022 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia o 60% w odpowiedzi na rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na rozwiązania firmy. Jednocześnie Infobip chce by obecni i przyszli pracownicy partycypowali w jak największym stopniu w dynamicznym rozwoju biznesu, dlatego poza tradycyjnymi benefitami kojarzonymi z branżą IT firma od tego roku zdecydowała się zaoferować zarówno obecnym jak i przyszłym pracownikom akcje firmy.

Plan opcji na akcje to jeden z najcenniejszych benefitów pracowniczych, jaki może zaoferować wzrostowa firma. To najważniejsza inicjatywa, która nagradza pracowników za ich wkład w rozwój firmy, znacznie wykraczajac przy tym poza standardowe wynagrodzenie, co powinno być szczególnie atrakcyjne dla ambitnych i utalentowanych specjalistów wiążących przyszłośc z najbardziej perspektywicznymi sektorami IT. Teraz możemy sprawić, że wszyscy obecni, ale także przyszli pracownicy staną się częścią naszej historii rozwoju jako akcjonariusze. – dodaje Marcin Pczycki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments