Google ogłosił podpisanie finalnej umowy przejęcia firmy Mandiant, Inc., lidera w zakresie dynamicznej obrony i reagowania w cyberprzestrzeni. Przejęcia o wartości około 5,4 mld dolarów dokonano w ramach transakcji gotówkowej. Po sfinalizowaniu przejęcia Mandiant dołączy do struktur Google Cloud.

Organizacje muszą dziś stawiać czoła wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem, których częstotliwość, dotkliwość i różnorodność wzrosła, co rodzi konieczność zapewnienia ochrony na całym świecie. Aby sprostać tym wyzwaniom, przedsiębiorstwa muszą być zdolne do szybkiego wykrywania i reagowania na ataki, a także do tego, by analizować i automatyzować informacje o zagrożeniach. Jednocześnie niezbędne jest, by skalować wykrywanie zagrożeń w całej organizacji, aranżować i automatyzować działania naprawcze, weryfikować ochronę przed znanymi zagrożeniami oraz monitorować środowiska IT w celu identyfikacji i symulacji nowych zagrożeń. Chmura zmienia paradygmat bezpieczeństwa, pomagając organizacjom w rozwiązywaniu problemów i ochronie przed całymi klasami zagrożeń cybernetycznych, jednocześnie przyspieszając cyfrową transformację.

Przejęcie firmy Mandiant uzupełni istniejące portfolio silnych rozwiązań Google Cloud w zakresie cyberbezpieczeństwa. Obejmuje ono takie pionierskie rozwiązania jak: BeyondCorp Enterprise — kompleksowy zestaw produktów Google z kategorii “zero trust”, VirusTotal, który chroni przed złośliwymi treściami i lukami w oprogramowaniu, analitykę bezpieczeństwa i automatyzację Chronicle w połączeniu z usługami takimi jak Security Command Center, które pomagają organizacjom wykrywać cyberzagrożenia i się przed nim chronić, a także wiedzę specjalistyczną zespołu Google Cloud Cybersecurity Action Team. Dzięki przejęciu Mandiant, Google Cloud rozszerzy tę ofertę, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i większą możliwość wspierania klientów zarówno w ich środowiskach chmurowych, jak i lokalnych.

Jako uznany lider w dziedzinie strategicznego doradztwa w zakresie bezpieczeństwa i usług reagowania na incydenty, Mandiant wnosi dogłębną wiedzę na temat zagrożeń w czasie rzeczywistym, zdobytą na pierwszej linii frontu cyberbezpieczeństwa w największych organizacjach na świecie. W połączeniu z ofertą Google Cloud w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, przejęcie to pomoże przedsiębiorstwom na całym świecie zachować odpowiedni poziom ochrony na każdym etapie:

• Usługi doradcze: Globalne doświadczenie firmy Mandiant w zakresie kompleksowego reagowania na incydenty, gotowość strategiczna i zapewnienie technicznego wsparcia pomoże klientom zmniejszać ryzyko biznesowe przed, w trakcie i po wystąpieniu incydentu bezpieczeństwa.

• Wykrywanie zagrożeń i informacje: Doświadczenie firmy Mandiant w wykrywaniu i reagowaniu na zaawansowane ataki daje klientom praktyczne informacje na temat aktualnych zagrożeń.

• Narzędzia do automatyzacji i reagowania: Narzędzia do operacji bezpieczeństwa w ramach Chronicle od Google Cloud czy rozwiązania Siemplify oraz Automated Defense od Mandiant pomagają klientom analizować, ustalać priorytety i usprawniać reagowanie na zagrożenia oraz wykorzystywać ekspercką wiedzę Mandiant jako wirtualne rozszerzenie ich zespołów.

• Testowanie i walidacja: Mandiant Security Validation pomaga klientom w procesie sprawdzania poprawności oraz pomiaru skuteczności kontroli bezpieczeństwa cybernetycznego w środowiskach chmurowych i lokalnych. To także uzupełnienie Security Command Center Google Cloud, które zapewnia efektywne narzędzia do zarządzania ryzykiem.

• Zarządzana obrona: Usługa wykrywania i reagowania od Mandiant działa jako naturalne rozszerzenie zespołów ds. bezpieczeństwa klientów, zapewniając ciągłą uważność na zdarzenia, ich monitorowanie i usuwanie, bez względu na narzędzia i punkty końcowe, z których korzystają klienci.

Organizacje na całym świecie stoją przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Ataki stały się coraz bardziej wyrafinowane i dotkliwe — wcześniej celowały w największe rządy, teraz obierają za cel firmy z każdej branży. Z radością witamy Mandiant w Google Cloud, dzięki czemu dodatkowo wzbogacimy nasze portfolio narzędzi bezpieczeństwa i usług doradczych oraz pomożemy klientom w rozwiązywaniu najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem. — powiedział Thomas Kurian, prezes Google Cloud.

To najbardziej krytyczny moment w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Od momentu założenia Mandiant w 2004 roku, misją firmy jest zwalczanie cyberataków i ochrona naszych klientów przed najnowszymi zagrożeniami. Cieszymy się, że łączymy siły z Google Cloud. Wspólnie będziemy dostarczać wiedzę i informacje na dużą skalę, zmieniając branżę zabezpieczeń. — powiedział Kevin Mandia, prezes Mandiant.

Google Cloud, jako pionier w zakresie technologii multicloud, oferuje pakiet narzędzi bezpieczeństwa, który nadal będzie stanowił centralny punkt informacji, analiz i operacji w środowiskach lokalnych, chmurze Google i u innych dostawców usług w chmurze. Ponadto Google Cloud jest mocno zaangażowany we wspieranie partnerów technologicznych obu firm, w tym tych działających w punktach końcowych. Dzięki temu przejęciu integratorzy systemów, resellerzy i dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa będą mogli oferować klientom jeszcze szersze portfolio rozwiązań.

Przejęcie firmy Mandiant jest uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym od uzyskania zgody akcjonariuszy firmy Mandiant oraz zgód organów regulacyjnych, i oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w tym roku. Więcej informacji można znaleźć w komunikacie prasowym firmy Mandiant.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments