Spółka Siemens Digital Industries Software ogłosiła, że dział pojazdów ciężarowych Daimler Truck wdrożył opracowane przez nią oprogramowanie Simcenter™ STAR-CCM+™, które będzie wykorzystywane w procesie projektowania neutralnych emisyjnie pojazdów nowej generacji.

Platforma Simcenter stanowi jeden z elementów pakietu Siemens Xcelerator. Dzięki niej Daimler Truck zyska dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu komputerowego modelowania dynamiki płynów (CFD), które pozwolą na przejście z procesu opartego na podejściu CAE do wykorzystującego cyfrowe bliźniaki środowiska łączącego rzeczywistość fizyczną z wirtualną.

Daimler Truck planuje wykorzystywać Simcenter do poprawy własności aerodynamicznych pojazdów, a także do badania i optymalizacji innowacyjnych elektrycznych układów napędowych i systemów zarządzania energią, w tym także układów chłodzenia akumulatorów i technologii wodorowej. Oprogramowanie przyczyni się również do dalszego rozwoju tradycyjnych silników spalinowych i pozwoli projektować układy wydechowe obniżające emisję CO2.

Siemens i Daimler Truck będą również ściśle współpracować w procesie szkolenia inżynierów, którzy jako wysoko wykwalifikowani eksperci ds. symulacji pozwolą firmie Daimler Truck utrzymać w przyszłości pozycję lidera rynku.

Z dumą ogłaszamy, że do naszej rozrastającej się nieustannie rodziny klientów dołączyła właśnie firma Daimler Truck. Digitalizacja ma kluczowe znaczenie dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań w branży transportowej. Dzięki możliwości symulacji rzeczywistych parametrów produktów platforma Simcenter STAR-CCM+ zdecydowanie przyspiesza tempo innowacji, zapewniając nam wszystkim lepsze jutro. — komentuje Edwin Severijn, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający EMEA, Siemens Digital Industries Software.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments