Sygnis S.A., notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, dostarczyła 1960 maszyn do druku 3D i 16 400 szpul filamentów (materiału do druku 3D) Moje Bambino.

Jest to największa jednorazowa dostawa drukarek 3D i materiałów do druku 3D w historii polskiego rynku technologii addytywnych. Urządzenia trafią docelowo do polskich szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dostawa realizowana jest w ramach segmentu działalności spółki: nowe technologie przyrostowe.

Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Współpraca z Moje Bambino nabiera tempa. Zamknęliśmy dostawę 1960 drukarek 3D i ponad 16 tysięcy szpul filamentu, które trafią docelowo do polskich szkół. Tym samym zrealizowaliśmy największą w historii polskiego rynku druku 3D dostawę do pojedynczego klienta. Zaczynaliśmy od druku 3D i sprzedaży drukarek 3D, dlatego cieszymy się, że z powodzeniem skalujemy działalność na rodzimym rynku i wyznaczamy nowe standardy jakości. – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Współpraca z Moje Bambino jest realizowana w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry — bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Sygnis to firma łącząca biznes z nauką, dlatego chętnie uczestniczymy w inicjatywach edukacyjnych. Aby ułatwić nauczycielom oraz uczniom wykorzystanie pełnego potencjału technologii druku 3D, uruchomiliśmy bazę wiedzy Sygnis Edu Lab, dzięki czemu łatwiej poznają możliwości tego typu urządzeń. Oczywiście, w przyszłości zamierzamy uczestniczyć w kolejnych projektach edukacyjnych w kraju i za granicą. – dodaje Burgs.

Na potrzeby realizacji umowy powstał projekt Sygnis Edu Lab, który stanowi bogatą bazę wiedzy dla nauczycieli i dydaktyków prowadzących zajęcia z zakresu druku, projektowania i modelowania 3D. Lekcje wchodzące w skład pakietu przygotowane zostały z pomocą doświadczonego zespołu nauczycieli.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments