BinarApps, polska spółka tworząca produkty cyfrowe, poinformowała o swoich rekordowych wynikach, osiągniętych w 2021 roku. Ostatni rok firma zamknęła przychodem na poziomie około 26 mln złotych, (wzrost o 81% r/r) i zwiększeniem zatrudnienia do 160 osób.

Rok 2021 okazał się najlepszy w przeszło 8-letniej historii BinarApps. Spółka tworząca produkty cyfrowe, m.in.  dla branży fintech, logistyki i e-commerce oraz rozwiązania oparte o technologię blockchain, w ostatnich 12 miesiącach odnotowała około 26 mln zł przychodu. Przełożyło się to na 81 proc. wzrost r/r oraz wypracowanie zysku operacyjnego (EBITDA) na poziomie 9 proc. W tym czasie firma zrealizowała ponad 70 projektów dla klientów z całego świata.

Tomasz Cichowicz, BinarApps

W ostatnich 2 latach można zaobserwować wytworzenie się ogromnego popytu na produkty i usługi cyfrowe. Wiele organizacji musiało odpowiednio zarządzić kryzysem związanym z COVID-19 i jednocześnie dostosować się do nowych warunków przechodząc cyfrową transformację. To pozwoliło nam osiągnąć rekordowe wtedy wyniki finansowe z przychodem na poziomie 14,5 mln zł i około 35 proc. wzrostem r/r. Mieliśmy pełne przekonanie, że trendy na rynku tylko się umocnią, dlatego nasze cele na ten rok był ambitne. Jednak końcowy rezultat, jaki osiągnęliśmy, czyli zwiększenie przychodów o ponad 80 proc. r/r, przekroczyły nawet bardzo optymistyczne prognozy. – podsumowuje Tomasz Cichowicz, dyrektor zarządzający BinarApps.

Nowe lokalizacje i pracownicy BinarApps

W minionym roku BinarApps rosło nie tylko w tabelach finansowych, ale również jako organizacja. Firma zwiększyła zatrudnienie ze 110 do ponad 160 specjalistów. W tym czasie spółka rozbudowała m.in. otwarty jesienią 2020 r. oddział w Gdyni, który w zaledwie 12 miesięcy urósł z 4 do ponad 30 specjalistów, oraz uruchomiła nowe delivery center w Poznaniu.

Nasze biuro w Gdyni w przeciągu zaledwie 12 miesięcy urosło z 4 do ponad 30 specjalistów i zakładamy, że w 2022 roku podwoimy tam zatrudnienie. Podobne prognozy mamy w przypadku poznańskiego oddziału, czyli stworzenie około 30-osobowego zespołu na koniec IV kwartału i zatrudnienie 60 pracowników za 2 lata. Dzięki wypracowanej strategii i modelowi, w jakim funkcjonujemy, jesteśmy w stanie rosnąć bardzo harmonijnie i precyzyjnie określać, co chcemy osiągnąć. Mamy świadomość, że skalowanie biznesu dla mniejszych firm wiążę się z ryzykiem. Dlatego, gdy spotykamy zgrane zespoły, którym brakuje dodatkowego akceleratora do rozwoju, chętnie nawiązujemy współpracę i dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Naszą siłą jest własny know-how, zaplecze sprzedażowe i przede wszystkim renoma zdobyta dzięki stworzonym rozwiązaniom oraz szerokie portfolio klientów. – dodaje Cichowicz.

Dalszy rozwój organizacji – plany na 2022

W ostatnich 12 miesiącach BinarApps poświęciło czas także na transformację przedsiębiorstwa, zmianę struktury zespołów i wdrożenie procesów zarządzania projektami oraz zasobami, co stanowi fundament dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Spółka rozszerzyła także portfolio swoich usług, m.in. rozbudowała zespół konsultantów technologicznych, którzy koordynują proces tworzenia nowych produktów cyfrowych w oparciu o pogłębione analizy potrzeb klienta, otoczenie konkurencyjne i oczekiwania konsumentów oraz sprawdzone metodologie projektowe. W 2022 r. firma szacuje dalszy wzrost przychodów o 60 proc. r/r oraz zamknięcie ostatniego kwartału z zatrudnieniem na poziomie 260 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments