Od 1 lutego br. Jarosław Walaszek dołącza do Grupy STS, największego bukmachera w Polsce działającego w oparciu o autorską technologię, obejmując stanowisko Chief Information Officera. Jest on odpowiedzialny za wsparcie zarządu spółki w rozwoju technologii oraz całego środowiska cyfrowego w Grupie. Jarosław Walaszek przez ostatnie 16 lat budował cyfrowy świat mediów w Onecie i później Ringier Axel Springer Polska.

Grupa STS jest największym pod względem obrotów bukmacherem w Polsce, który działa również na skalę międzynarodową dzięki licencjom w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Produkty oferowane przez Grupę obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, kasyno internetowe (poza Polską), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

Posiadamy pełną kontrolę nad technologią, którą wykorzystujemy, ponieważ jest ona jedną z naszym podstawowych przewag konkurencyjnych. W strukturach Grupy STS znajduje się spółka Betsys, która opracowała autorski system bukmacherski. Platforma jest w pełni skalowalna oraz przystosowana do wszystkich kanałów sprzedaży – online, mobile oraz retail. Wewnętrznie rozwijamy nasz produkt i technologię, a zespół specjalistów STS w tych dziedzinach składa się z ok. 160 osób. STS to nie tylko lider w swojej branży, ale atrakcyjny pracodawca, który przyciąga największe talenty. Dołączenie Jarka Walaszka do Grupy pozwoli nam budować zupełnie nowej jakości dla klientów w Polsce i na rynkach zagranicznych. Jego doświadczenie pomoże sprawić, że oferta produktowa oraz technologiczna STS będzie jeszcze bardziej innowacyjna i ukierunkowana na rozwiązania mobilne – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Jarosław Walaszek, CIO w Grupie STS

Możliwość dołączenia do tak innowacyjnej organizacji, a zarazem tak ambitnej cyfrowej transformacji, stanowi dla mnie bardzo ciekawe i mobilizujące wyzwanie. W swojej dotychczasowej przygodzie z technologią w świecie cyfrowych mediów miałem okazję uczestniczyć i kształtować wiele złożonych oraz innowacyjnych projektów, zarówno o charakterze produktowym, jak i kulturowo-organizacyjnym. Ciągłe poszukiwanie nowych, skutecznych sposobów rozwiązywania problemów oraz praca nad silną identyfikacją i kulturą zespołu to obszary, które mocno ukształtowały moją wcześniejszą pracę zarówno w roli Członka Zarządu – DreamLab Onet.pl, jak i Dyrektora Rozwoju IT – w Ringier Axel Springer Polska. Dlatego tym cenniejsza staje się dla mnie możliwość pracy dla tak dynamicznie rozwijającej się Grupy, a zarazem zespołu, który stawia przed sobą tak ambitne i rozwijające cele. – dodaje Jarosław Walaszek, CIO w Grupie STS.

Grupa od wielu lat nieprzerwanie wdraża strategię „mobile-first” w oparciu o autorski system bukmacherski. Stale rozwija własną platformę technologiczną, aby sprostać potrzebom klientów i wyznaczać rynkowe trendy. Inwestycje Grupy w portfolio produktowe i rozwiązania technologiczne wyniosły w 2020 r. 27,1 mln PLN, w 2019 r. 19,5 mln PLN oraz w 2018 r. 6,5 mln PLN. Ponadto w 2020 roku STS S.A. przejęła kontrolę nad czeską spółką technologiczną Betsys, w której obecnie posiada 74% akcji. Betsys jest głównym dostawcą rozwiązań IT dla bukmachera w Polsce, zarówno na potrzeby kanałów online, jak i retail. Łącznie w Grupie zespół ds. rozwoju produktów i platform Grupy składa się z około 160 wysoko wykwalifikowanych osób, w tym około 85 programistów, 55 innych pracowników zajmujących się rozwojem technologii i platform oraz 20 pracowników zajmujących się business intelligence oraz analityką biznesową.

Po trzech kwartałach 2021 roku wartość zawartych zakładów wyniosła 3,27 mld zł i była bliska poziomowi osiągniętemu w całym 2020 roku, który pod tym względem był rekordowy w historii firmy. Liczba aktywnych klientów na koniec września ub.r. wyniosła 582 tys., co oznacza wzrost o ponad 39% rdr. i o przeszło 12% względem poziomu osiągniętego w 2020 roku. Po 9 miesiącach ub.r. GGR wyniósł 806,3 mln zł i wzrósł o ponad 44% względem analogicznego okresu 2020 roku. W tym samym czasie NGR wyniósł 429,1 mln zł i wzrósł o przeszło 46% rdr. i był wyższy niż w całym 2020 roku o ok. 3 mln zł. NGR za 3 kwartały 2021 roku był najwyższym wynikiem tego wskaźnika w historii Grupy. W trakcie 9 miesięcy 2021 roku Grupa zwiększyła również swoją rentowność. Wskaźnik EBIDTA za 9 miesięcy ub.r. wyniósł 177 mln zł i był wyższy aż o blisko 93% rdr., to również o 6 mln zł więcej niż w całym 2020 roku. Marża EBIDTA od stycznia do września 2021 r. wyniosła 41%, gdy w tym okresie w 2020 r. było to 31%.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments