Hivelocity, globalny dostawca serwerów dedykowanych i chmury prywatnej działający na 7 kontynentach, rozpoczyna korzystać z kolokacji oraz usług zarządzanych w Beyond.pl. Współpraca ma związek z nowym projektem z obszaru blockchain, który Hivelocity realizuje w 30 lokalizacjach, także w Polsce.

W ramach współpracy Beyond.pl dostarcza kompleksowy pakiet usług, w tym kolokację, usługi łączności oraz administrację IT. Infrastruktura Hivelocity jest utrzymywana w Data Center 2 Beyond.pl w Poznaniu, które jest strategicznie zlokalizowane w centrum Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to obecnie najbezpieczniejszy obiekt w całej Centralnej Europie i jedna z trzech serwerowni w całej Unii Europejskiej spełniająca standard Rated 4 ANSI/TIA-942. Dzięki współpracy z Beyond.pl Hivelocity powiększył liczbę centrów danych, za których pośrednictwem świadczy usługi chmury prywatnej i serwerów dedykowanych, do 32.

Poszukiwaliśmy lokalizacji usytuowanej geograficznie w obrębie Unii Europejskiej, efektywnej kosztowo i bardzo dobrze skomunikowanej z Frankfurtem, Amsterdamem, Londynem i Paryżem. Beyond.pl w pełni spełnił nasze wymagania techniczne. Co więcej, w toku prac zespoły techniczne udowodniły, że jakość obsługi w Beyond.pl jest porównywalna z najlepszymi dostawcami w Europie Zachodniej. Nasza współpraca przebiegała bardzo profesjonalnie już od pierwszego kontaktu z przedstawicielami firmy. — mówi Richard Nicholas, Senior Vice President of Corporate Development w Hivelocity.

Źródło: pexel

Uruchomienie kolokacji i usług supportowych zostało zrealizowane w ciągu zaledwie 2 miesięcy od pierwszego kontaktu. Beyond.pl odpowiadał za kompleksowy wdrożenie i instalację infrastruktury IT klienta w komorach serwerowych Data Center 2. Aktualnie korzysta z usług kolokacji, zdalnego wsparcia technicznego Smart Hands oraz usług łączności, w tym dostępu do ruchu internetowego o globalnym zasięgu oraz usług cross-connect.

Coraz więcej międzynarodowych organizacji spogląda w kierunku polskiego rynku data center. Cieszę, że jesteśmy ich pierwszym wyborem. Jestem przekonany, że nasza oferta w zakresie bezpieczeństwa i dostępności usług jest wiodąca na rynku, a dostępne moce produkcyjne wynikające z rozbudowy kampusu w Poznaniu, zoptymalizowana oferta łączności, uzupełniona o zasilanie obiektów w 100% energią odnawialną stanowią silne argumenty dla naszych klientów. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyło nas Hivelocity. Dołożymy wszelkich starań, aby nasza współpraca rozwijała się dynamicznie wspierając równocześnie dalszy wzrost biznesu Hivelocity. — komentuje Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.

Do nawiązania współpracy między spółkami przyczyniły się inwestycje w rozwiązania connectivity, które Beyond.pl dostarczył w ubiegłym roku. W marcu 2021 roku uruchomiono Beyond East-West Corridor — korytarz telekomunikacyjny umożliwiający zestawianie połączeń między Poznaniem a Frankfurtem z opóźnieniem na poziomie zaledwie 11 milisekund w obie strony. Z kolei w sierpniu 2021 r.

Beyond.pl zwiększył swój międzynarodowy zasięg poprzez nawiązanie współpracy z firmą Megaport. Globalny dostawca usług łączności umożliwia Beyond.pl zestawianie bezpośrednich i bezpiecznych połączeń z centrami danych na całym świecie. W efekcie klienci spółki zyskali dostęp do 700 obiektów działających w ekosystemie Megaport. W efekcie klienci spółki zyskali dostęp do wielu globalnych rozwiązań chmurowych oraz ponad 700 obiektów działających w ramach ekosystemu Megaport.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments