Alpha Data Analytics, duński broker danych łączy siły z MEELY.AI, powstałą w Krakowie podróżniczą wyszukiwarką najlepszych połączeń. Wszystko po to, aby wzmocnić analizę emocjonalnego wydźwięku informacji w sektorze finansowym i sektorze innych produktów. Spółka będzie funkcjonować jako Alpha Data Analytics PSA, ale zachowa narzędzia wyszukiwania i technologie stworzone przez MEELY.

W lutym 2022 roku Alpha Data Analytics oficjalnie połączyła się z MEELY, polską firmą posługującą się zarówno unikatową sztuczną inteligencją oraz systemami uczącymi się, jak i technologiami zbierania danych, a działającą w sektorze podróżniczym oraz w sektorze wyszukiwania emocjonalnego wydźwięku komunikatu.

Założona w 2020 w Kopenhadze Alpha Data Analytics pomaga klientom czerpać korzyści z uśpionych danych — miliardów wejść z setek źródeł danych, pozwalając osobom decydującym o finansach, polityce czy marketingu dokładniej przyjrzeć się i inwestorom, i emocjonalnym wydźwiękom informacji, jak również aktywności biznesowej i innym wartościowym obszarom.

Thomas Bojer Eltorp, współzałożyciel Alpha Data Analytics

Pracując z MEELY, znaleźliśmy rynek niszczenia zbiorów danych, AI/ML i technologię idealnie pasującą do naszych możliwości analitycznych, a także rdzeń wartości firmowych. Zdecydowaliśmy się połączyć siły, by stworzyć razem podmiot skoncentrowany mocniej na analizie pojedynczego i biznesowego emocjonalnego wydźwięku informacji, indywidualizowaniu zbiorów danych i innych nowych produktów. Z uwagi na nasze szczególne zainteresowanie w obszarze makroekonomii i geopolityki, MEELY pomoże nam umocnić nasze portfolio w zakresie popytu na podróże. — mówi Thomas Bojer Eltorp, współzałożyciel Alpha Data Analytics.

Sentiment Explorer zbiera i analizuje więcej niż 100.000 danych dotyczących wejść z tysięcy źródeł mediów i mediów społecznościowych, aby uzyskać wgląd (historyczny i w czasie rzeczywistym) w emocjonalny wydźwięk informacji w jako wysoce użyteczny, wybiegający w przyszłość wskaźnik konsensusu między firmą, przemysłem a poziomem sektorowym. Alpha Data Analytics śledzi również aktywność duńskiego biznesu i łączy dane publiczne z wewnętrznymi zbiorami danych.

Alpha Data Analytics będzie teraz miało dwa biura — w Danii i w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments