W dniach 18-21 stycznia Fabryka Broni „Łucznik” Radom brała udział w jednych z  największych na świecie targów branży strzelectwa i  outdooru – SHOT SHOW 2022 w Las Vegas. Dzięki karabinkom z rodziny MSBS GROT i BERYL oraz pistoletom VIS 100 M1 stoisko radomskiej fabryki cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem przez wszystkie dni targów.

SHOT Show (Shooting , Hunting and Outdoor Trade Show), to amerykańskie coroczne targi branży strzelectwa i outdooru. Organizowana przez National Shooting Sports Foundation (NSSF) impreza to, obok IWA Norymberga, największe tego typu targi na  świecie. Pierwszy w  historii SHOT SHOW odbył się w St. Louis w stanie Missouri w 1979 roku. Przed pandemią koronawirusa w  wydarzeniu corocznie brało udział ponad 60 000 uczestników.

Rynek USA jest bardzo perspektywiczny dla Fabryki Broni. Polskie konstrukcje budzą bardzo duże zainteresowanie wśród amerykańskich kolekcjonerów i miłośników broni palnej. Nasze sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny BERYL znalazły uznanie w Stanach Zjednoczonych i w 2021 roku rozchodziły się błyskawicznie. Jesteśmy przekonani, że w tym roku pobijemy kolejny rekord. – podkreśla Seweryn Figurski, Członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Stoisko Fabryki Broni „Łucznik” – Radom cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Prezentowane produkty od pierwszego dnia przyciągały uwagę gości odwiedzających targi. Szczególne zaciekawienie wzbudził karabin wyborowy GROT 762N, o którym marzy niejeden pasjonat strzelectwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również tak popularne i  rozchwytywane na rynku USA karabinki z rodziny BERYL oraz wyczekiwane przez Amerykanów pistolety VIS 100 M1 i karabinki MSBS GROT.

Stoisko Fabryki Broni „Łucznik” – Radom odwiedziło wielu celebrytów branży strzelectwa. Duże zainteresowanie karabinkami MSBS GROT wyraził znany branżowy YouTuber — Ian McCollum, założyciel kanału YT „Forgotten Weapons” oraz Maciej Stebel, znany też jako Szeryf w USA, który jest stróżem prawa w hrabstwie Douglas w Nevadzie i prowadzi kanał YT o pracy w biurze szeryfa w USA.

Obecność na SHOT SHOW, to dla Fabryki Broni doskonała okazja do rozmów z klientami, a  także spotkania z oficjalnymi dystrybutorami naszej marki oraz rozmów o dalszej ekspansji na rynku amerykańskim. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się informacją o wprowadzeniu na rynek amerykański cywilnych wersji karabinków MSBS GROT oraz pistoletów VIS100 M1. – ocenia dr Wojciech Arndt, Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Na rynek amerykański dystrybuowane są trzy produkty Fabryki Broni „Łucznik” –  Radom. Arms of America oraz Atlantic Firearms — amerykańscy partnerzy radomskiej Fabryki — wprowadzili w  2021 roku do swojej oferty MINI BERYL PISTOL w kal. 223 Rem, BERYL S 762 M1 w kal. 7,62 × 39 mm oraz karabinek 223 S BERYL M1, który jest zasilany jedną z najpopularniejszych w  USA amunicją pośrednią – kalibru 5.56 × 45 mm/.233 Remington. Produkty Fabryki Broni sprzedawały w ciągu kilku minut od pojawienia się ich w sklepach amerykańskich partnerów. W całym 2021 roku odnotowano ponad 300% wzrost sprzedaży na rynku amerykańskim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments