Od 1 grudnia na płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica) zmieniają się zasady płatności za przejazd. Spółka mPay podpisała właśnie umowę z Ministerstwem Finansów, na mocy której kierowcy mogą uregulować płatność w wielofunkcyjnej aplikacji mPay.

Bilet autostradowy w aplikacji mPay

Od 1 grudnia bilet e-TOLL (bilet autostradowy) dla samochodów osobowych o łącznej masie całkowitej do 3,5 t i motocykli można kupić w aplikacji mPay. Ten sposób regulacji należności za przejazd na odcinkach Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4), to w praktyce szereg korzyści dla zmotoryzowanych.

Intuicyjna transakcja, możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem, gwarancja zwrotu środków

w przypadku zmiany planów przez rozpoczęciem podróży – to kluczowe korzyści dla zmotoryzowanych użytkowników aplikacji mPay. Co więcej, w tej samej aplikacji kierowcy będą mogli nie tylko uiścić płatność za przejazd autostradami, ale również m.in. zapłacić za parking w ponad 60 lokalizacjach i zakupić ubezpieczenia komunikacyjne.

Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Umowa z Ministerstwem Finansów jest potwierdzeniem naszej niezawodności i najwyższej jakości świadczonych usług w zakresie realizacji szybkich i wygodnych płatności mobilnych. Szerokie know-how i doświadczenie pozwala nam odpowiadać na wiele potrzeb zróżnicowanych grup użytkowników. Od samego początku działalności naszym celem było przekształcenie aplikacji w one-stop shop, który oferowałby kompleksowe usługi związane z szeroko pojętymi płatnościami. Kolejna pomocna funkcjonalność w naszej aplikacji to dowód, że potrafimy skutecznie budować wartość dodaną dla naszych klientów. – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Bilet autostradowy zakupiony w aplikacji mPay jest ważny przez 48 godzin od wskazanej podczas transakcji daty. Jego cena jest uzależniona od kategorii pojazdu oraz długości deklarowanej trasy – tak samo, jak miało to dotychczas miejsce podczas zakupu biletu w punktach poboru na trasie. W aplikacji należy podać miejsce wjazdu i zjazdu z autostrady oraz datę podróży. Płatność zostanie pobrana z podpiętej karty lub środków zgromadzonych na mRachunku.

Jeśli kierowca przed rozpoczęciem podróży zmieni swoje plany, to środki trafią z powrotem na jego na rachunek w aplikacji. Ważne, aby anulacji dokonać przed wyruszeniem w trasę.

Jedna aplikacja – wiele korzyści

Aplikacja mPay to jednocześnie o wiele więcej niż szybkie i wygodne opłacanie przejazdów autostradami. W tym samym miejscu użytkownicy skorzystają z wielu innych pomocnych funkcjonalności. Jedna aplikacja – wiele korzyści.

Warto podkreślić, że Spółka posiada uprawnienia do prowadzenia rachunków rozliczeniowych dla klientów i wydawania instrumentów płatniczych, w tym kart debetowych. mPay jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym i posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. To najdłużej działający na rynku dostawca rozwiązań dla płatności mobilnych. Jego szerokie doświadczenie oraz z sukcesami przechodzone audyty są gwarancją najwyższego poziomu zabezpieczenia transakcji płatniczych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments