Od 1 grudnia br., planując przejazd państwowymi odcinkami autostrad A2 lub A4, kierowcy są zobowiązani do samodzielnego zakupu elektronicznego biletu autostradowego. Dogodne rozwiązanie, które od początku miesiąca fintech Spark i Przelewy24 oferują kierowcom ceniącym sobie prywatność danych i sprawne płatności, jest już dostępne nie tylko na iOS, ale również na smartfonach z systemem Android. Aplikacja Spark została oficjalnym partnerem Ministerstwa Finansów.

Z dniem 1 grudnia 2021 r. z państwowych, płatnych odcinków autostrad A2 i A4 zniknęły bramki, a każdy kierowca samochodu (o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t) lub motocykla zobowiązany jest posiadać ważny bilet autostradowy – w przeciwnym razie grozi mu mandat w wysokości 500 zł. Bilet można kupić w formie drukowanej, np. na stacji paliw, bądź online i w aplikacjach mobilnych, m.in. w Spark.

Funkcjonalność zakupu e-biletu w aplikacji Spark, dostępna od 1 grudnia na iOS, od dziś działa także na smartfonach z systemem Android. Warto dodać, że Spark jest najmniejszą aplikacją bez śledzenia lokalizacji kierowcy, za pośrednictwem której można zakupić e-bilet autostradowy (zajmuje niewiele ponad 8 MB pamięci).

Cieszę się, że od dzisiaj z naszej aplikacji mogą swobodnie korzystać użytkownicy wiodących systemów operacyjnych – iOS i Android. Zainteresowanie usługą już teraz jest bardzo duże, co przekłada się na dwucyfrowe wzrosty wydawanych przez nas e-biletów i wiele pytań każdego dnia, m.in. o dostępność e-biletu w Sparku na wspomnianym wyżej systemie operacyjnym. Staramy się wsłuchiwać w komentarze użytkowników, dlatego planujemy kolejne udogodnienia, m.in. w ciągu kilku dni udostępnimy możliwość regularnego pobierania zbiorczych zestawień e-biletów zakupionych w danym miesiącu, aby ułatwić rozliczenia księgowe. – komentuje Cezary Pierzan, współtwórca aplikacji Spark.

Spark wyróżnia się dbałością o prywatność danych i bezpieczeństwo kierowcy — w przeciwieństwie do innych rozwiązań (np. aplikacji e-TOLL czy Autopay) nie śledzi użytkownika podczas jazdy, nie wymaga udostępnienia danych czy zbierania szeregu zgód. Aplikacja nie musi być także uruchomiona ani monitorowana podczas przejazdu, co jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Ponadto, w aplikacjach „śledzących” nie ma możliwości zakupu biletu wstecz w sytuacji zgłaszanych awarii systemu śledzącego.

W Spark natomiast można kupić jeden, jak i kilka biletów naraz, z wyprzedzeniem (do 60 dni przed podróżą) oraz nawet po rozpoczęciu przejazdu, jak również dla innej osoby, np. starszej lub z zagranicy. E-bilet jest ważny 48 godzin, a w przypadku zmiany planów istnieje możliwość wygodnego zwrotu biletu przed rozpoczęciem jego terminu ważności. Sam bilet, zakupiony przed rozpoczęciem jazdy, całkowicie usuwa ryzyko otrzymania mandatu, a płatności dokonuje się zapamiętaną kartą bez wcześniejszego zasilania konta.

Po pierwszych dniach funkcjonowania usługi widzimy, że poza pojedynczymi zakupami, możliwość nabycia dwóch lub kilku e-biletów naraz, w tym dla innych samochodów lub kierowców, jest dużym atutem Sparka. Blisko co 4-ty użytkownik naszej aplikacji jest już posiadaczem biletów na przejazdy tam i z powrotem. Pierwsi klienci kupowali już po 2-3, a rekordzista nawet 7 e-biletów jeden po drugim. – dodaje Cezary Pierzan.

Aplikacja Spark, opracowana przez Platformę Detalistów we współpracy z wiodącym dostawcą płatności elektronicznych Przelewy24, zawarła umowę i jest oficjalnym partnerem Ministerstwa Finansów w zakresie obsługi nowego systemu poboru opłat na autostradach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments