Ten power bank został stworzony z myślą o kierowcach i problemach, z którymi borykają się w zimie. GC PowerBoost to niewielkie urządzenie, które potrafi odpalić nawet 8-litrowy silnik samochodu z rozładowanym akumulatorem. Działa także jako prostownik i power bank do szybkiego ładowania laptopa, tabletu lub kilku smartfonów jednocześnie. Marka Green Cell właśnie uruchamia sprzedaż tego urządzenia.

GC PowerBoost to kolejny produkt zaprojektowany przez zespół badawczo-rozwojowy Green Cell. Prace nad urządzeniem trwały ponad rok i przyczyniły się do stworzenia wielofunkcyjnego power banku, który potrafi odpalić samochód, naładować akumulator lub uzupełnić energię w urządzeniach mobilnych.

Najnowszy produkt Green Cell jest mniejszy od samochodowej apteczki i potrafi dostarczyć impuls o natężeniu szczytowym 2000 A. To wystarczy, by odpalić nawet 8-litrowe silniki benzynowe lub 6-litrowe silniki Diesla, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa. Dzięki ogniwom o pojemności 16000 mAh przeciętny samochód osobowy może być uruchomiony przez GC PowerBoost nawet do 30 razy na jednym naładowaniu. Urządzenie doskonale sprawdza się też jako podręczna ładowarka do akumulatorów 12 V. Może działać jako klasyczny prostownik i ładować akumulatory prądem z gniazdka sieciowego lub własnych akumulatorów z natężeniem 3.2 A.

GC PowerBoost

Prosta i bezpieczna obsługa

GC PowerBoost jest wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu użytkownicy błyskawicznie sprawdzą najważniejsze parametry, takie jak tryb pracy urządzenia, stan naładowania lub napięcie akumulatora. Producent zadbał także o funkcje bezpieczeństwa — ochronę przed iskrzeniem, zwarciem, odwrotnym podłączeniem klem czy zbyt wysoką temperaturą. Dodatkowo obudowa GC PowerBoost jest odporna na pył i zachlapanie zgodnie z normą IP64. Podczas nocnego postoju kierowcom przyda się też wbudowana latarka z trybem SOS i trzema poziomami jasności, która maksymalnie zapewnia jasność na poziomie 500 lumenów.

Uruchomi silnik i… naładuje laptopa lub smartfony

GC PowerBoost może służyć nie tylko jako urządzenie rozruchowe czy prostownik, ale także jako klasyczny power bank. Wyposażono go w 2 porty USB-A 18 W i port USB-C Power Delivery o mocy 60 W – to wystarczy, by naładować laptopa lub kilka innych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Samo urządzenie potrzebuje jedynie 80 minut do pełnego naładowania, ale już po 10 minutach będzie gotowe do pracy i odpalenia unieruchomionego samochodu.

W zestawie z urządzeniem znajdują się odłączane klemy, kabel USB-C służący do ładowania urządzenia rozruchowego i wysokiej jakości futerał. Zamówienia na GC PowerBoost można składać poprzez stronę internetową Green Cell. Cena detaliczna wynosi 749,95 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments