JR Holding ASI widzi w Polsce sporo dobrych spółek z branży kosmicznej i jest gotowy na inwestycje w perspektywiczne firmy, poinformował ISBtech prezes January Ciszewski. 

Transakcja inwestycji Virgin w SatRevolution potwierdza, że – zgodnie z naszymi przewidywaniami – to spółka o potencjale światowego sukcesu. Rynek spółek kosmicznych ma ogromną przyszłość, szczególnie w USA. Widzimy, że w Polsce jest sporo dobrych spółek z branży kosmicznej, posiadających patenty, których wycena w Polsce jest zaniżona względem wycen osiąganych w USA. Przyglądamy się temu i jesteśmy gotowi na inwestycje w perspektywiczne spółki” – powiedział ISBtech Ciszewski.

JR Holding objął za 5,2 mln zł 166,5 tys. akcji spółki SatRevolution, stanowiących około 4% kapitału zakładowego.

Prezes ocenia, że w portfelu JR Holding ma kilka podmiotów z potencjałem na zostanie jednorożcem.

Koncentrujemy się na dokonywaniu inwestycji w najlepsze projekty i ostatnie wydarzenia potwierdzają, że potrafimy je znaleźć” – zaznaczył Ciszewski.

Wczoraj SatRevolution – polski producent nanosatelitów i technologii nanosatelitarnych – ogłosił, że pozyskał część finansowania Serii B od Virgin Orbit – amerykańskiej firmy świadczącej usługi wystrzeliwania małych satelitów i dostarczania rozwiązań dla kosmosu. Całkowita przewidywana kwota finansowania Serii B wynosi 30 mln USD. Inwestycja oznacza, ze SatRevolution jest wyceniane na 150 mln USD.

Umowa, podpisana podczas World Satellite Business Week, jest następstwem strategicznego partnerstwa zawiązanego pomiędzy SatRev i Virgin Orbit w czerwcu tego roku, dzięki któremu firmy planują rozwój aplikacji biznesowych na użytek nanosatelitów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments