Huawei zajął drugie miejsce w zestawieniu „2021 EU Industrial R&D Investment Scoreboard”, analizującym przedsiębiorstwa pod kątem inwestycji w obszarze badań i rozwoju. Jest to awans o jedno miejsce w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Zestawienie „2021 EU Industrial R&D Investment Scoreboard” jest coroczną publikacją przygotowaną przez Wspólne Centrum Badawcze UE na zlecenie Komisji Europejskiej. Ranking ten określa poziom europejskich inwestycji w badania i rozwój pośród 2500 firm z całego świata, które odpowiadają za 90 proc. światowych nakładów w tym obszarze.
Huawei zajmuje obecnie 2. miejsce na świecie wśród firm prywatnych inwestujących w badania i rozwój. „EU Industrial R&D Investment Scoreboard 2021” jest jednym z najbardziej poważanych globalnych badań dot. inwestycji sektora prywatnego w obszarze R&D. Międzynarodowa współpraca w tej dziedzinie jest bardzo ważna, aby zagwarantować rozwój najbardziej innowacyjnych produktów i usług – skomentował Tony Jin, główny przedstawiciel Huawei przy instytucjach UE.
wyniki ue.jpg
Duża część globalnych projektów z zakresu R&D prowadzonych przez Huawei ma miejsce w Europie. Swoje pierwsze centrum badawcze Huawei otworzył w Szwecji już w 2000 roku. W Warszawie w ramach Warsaw Research Center eksperci Huawei zajmują się m.in. rozwojem technologii sztucznej inteligencji oraz rozwiązań chmurowych.
Obecnie Huawei zatrudnia ponad 2 400 naukowców w 23 centrach badawczych w całej Europie, a dzięki współpracy z ponad 150 europejskimi uniwersytetami, Huawei jest głęboko zakorzeniony w ekosystemie badawczym ICT Starego Kontynentu. Dzięki tej współpracy badawczej Huawei sprawia, że Europa jest przygotowana do rozwoju w erze cyfrowej.
Według ekspertów Huawei międzynarodowa współpraca badawcza wzmacnia dziś konkurencyjność Unii Europejskiej i przyczynia się do łagodzenia zmian klimatycznych, wspierając tym samym strategicznie cele Europejskiego Zielonego Ładu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments