Grupa STS grupa kapitałowa na czele której stoi STS Holding S.A., największy bukmacher w Polsce działający na podstawie autorską technologię, ogłasza, że opublikowała prospekt i rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną. Cena Maksymalna w Ofercie została ustalona na 26 zł za akcję.

W ramach Oferty inwestorzy będą mogli objąć łącznie do 46 874 998 istniejących akcji. Proces budowy księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych odbędzie się w dniach 24 listopada – 2 grudnia 2021 roku. Inwestorzy Indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach 25 listopada – 1 grudnia 2021 roku.

Grupa jest największym pod względem obrotów bukmacherem w Polsce, który działa również na skalę międzynarodową dzięki licencjom w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Produkty oferowane przez Grupę obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, kasyno internetowe (poza Polską), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esport’owych.

Polski rynek bukmacherski dynamicznie się rozwija, a posiadając 46% udziałów w sektorze, jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego, szybszego niż rynek wzrostu. Zgodnie z danymi H2 GC do 2025 roku wartość sektora zakładów wzajemnych w Polsce wyrażona w GGR3 wzrośnie do 3,99 mld zł, podczas gdy na koniec 2020 roku było to 1,88 mld zł. Po pierwszych trzech kwartałach tego roku osiągnęliśmy już wyższy wynik EBITDA niż w całym 2020 czy 2019 roku. Wyniki świadczą o naszych wyjątkowych przewagach konkurencyjnych na tym rynku. Dzięki naszemu know-how i specjalistycznej wiedzy nie tylko generujemy silny wzrost wartości zawartych zakładów, ale także rentowności. Ponadto stale inwestujemy w rozwój technologii i realizację naszej strategii „mobile-first”. Nieustannie wzmacniamy naszą pozycję, koncentrując się na naszej autorskiej i nowoczesnej technologii. Oferta publiczna to kolejny etap rozwoju Grupy, który umocni naszą pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej. — mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

 

Zamiar wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

Dziś ogłaszamy chęć przeprowadzenia IPO oraz debiutu akcji na GPW. Wierzymy, że grupa taka jak STS Holding ­– o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim – jest atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Osobiście uważam, że wejście na GPW przyspieszy nasz rozwój, umocni pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej. – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Grupa – za sprawą licznych inwestycji w rozwój oferty produktowej, nowoczesnych technologii oraz nowych funkcjonalności dla użytkowników – między 2015 i 2020 rokiem zwiększyła wartość zawartych zakładów prawie sześciokrotnie. Wartość zawartych zakładów w 2020 roku wyniosła 3,319 mld zł, a EBIDTA 171 mln zł.

Zarząd szacuje, że obecnie Grupa posiada blisko połowę udziałów w polskim rynku bukmacherskim, a ok. 85% wartości zawartych zakładów pochodzi z kanałów online Grupy – aplikacji dedykowanej systemowi Android oraz iOS, strony internetowej i jej mobilnej wersji. Grupa posiada również nowoczesne lokale przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400, które dodatkowo zwiększają rozpoznawalność marki. Grupa zatrudnia ponad 1500 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments