Wrocławska spółka SatRevolution zawarła umowę z Neumann Space z Australii. To pierwszy efekt zaangażowania się polskiej firmy w utworzoną niedawno międzynarodową inicjatywę The Australian Space Manufacturing Network (ASMN).

ASMN powstała z inicjatywy australijskiej firmy Gilmour Space Technologies, która — przy wsparciu funduszy VC, australijskiego rządu oraz pozostałych członków założycieli — planuje realizację projektu o wartości 150 mln dol. w ramach programu rządu federalnego — Modern Manufacturing Initiative — Collaboration (MMI-C).

SatRevolution właśnie w ramach działań w obrębie ASMN podpisała umowę o partnerstwie i współpracy z australijską firmą Neumann Space. Umożliwi to polskiej spółce komercyjne wykorzystanie know-how z obszaru budowy nanosatelitów. W ramach współpracy z Neumann Space przygotowany zostanie satelita 6U, gdzie 1U odpowiada wielkości 10x10x10 cm, wraz z napędem.

W ramach zawartego porozumienia SatRevolution dostarczy platformę 6U a Neumann Space, która specjalizuje się w budowie silników satelitarnych, przygotuje do niej napęd. Dzięki tej kooperacji powstanie rozwiązanie, które w przyszłości będziemy oferować jako gotowy produkt do komercyjnych zastosowań. — wyjaśnia Grzegorz Zwoliński, CEO SatRevolution

Strona polska stworzy specjalną platformę, zajmie się także jej integracją z dostarczonym przez Neumann Space napędem. W kolejnym kroku SatRevolution poprowadzi misję kosmiczną i będzie operatorem stworzonego satelity. Celem przedsięwzięcia będzie demonstracja działania innowacyjnego napędu Neumann Space. Prace przygotowawcze do projektu wystartują w najbliższym czasie, a jego realizacja przewidywana jest na Q3 2022 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments