Miesiąc po premierze gry Chernobylite na Xbox One i PlayStation 4, sprzedaż gry przekroczyła 40 tys. egzemplarzy. Sumaryczna sprzedaż projektu na PC i konsolach zbliża się do 250 tys. sztuk. Wydawcą tytułu jest notowana na rynku głównym GPW spółka All In! Games, a za produkcję odpowiada studio The Farm 51.

Chernobylite w wersji na konsole zadebiutował 28 września br. Od tego momentu liczba sprzedanych kopii gry na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 wyniosła 40 tys. sztuk. Dane te uwzględniają sprzedaż gry zarówno w wersji elektronicznej jak i tradycyjnej (pudełkowej). Spółka zastrzega, że informacje mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Piotr Żygadło, prezes All in! Games

Pod względem wygenerowanych przychodów Chernobylite jest drugim najbardziej dochodowym tytułem w portfolio All in! Games, to także jedna z najpopularniejszych gier 2021 roku. Dane sprzedażowe z ostatniego miesiąca są dla nas zadowalające. Monetyzacja gry Chernobylite będzie miała charakter długoterminowy, mamy sprecyzowany plan rozwoju na ten tytuł i wsłuchujemy się w głosy graczy. – mówi Piotr Żygadło, prezes All in! Games.

Wydanie konsolowe Chernobylite to nie koniec procesu doskonalenia tego tytułu, w ciągu najbliższych 14 miesięcy twórcy gry planują wydanie sześciu dodatków (płatnych i bezpłatnych). Każde DLC wprowadzi zestaw nowych misji, potworów, broni i trybów gry. Chernobylite będzie także pierwszym tytułem od All In! Games dostępnym na konsole nowej generacji.

Chernobylite to science-fiction survival horror RPG, osadzony w hiperrealistycznych, skanowanych w 3D pustkowiach czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Premiera wersji na PC nastąpiła 28 lipca br. Dotychczas gra w wersji na komputery stacjonarne sprzedała się w liczbie ponad 200 tys. kopii.

All in! Games w październiku zaprezentowało nową strategię. Spółka do końca 2022 r. chce otworzyć co najmniej trzy tytuły o budżecie 20 mln zł każdy. Do końca 2023 r. zamierza rozwinąć Grupę Kapitałową, tak by funkcjonowało w niej 10 spółek zależnych. Kolejnym punktem strategii jest stworzenie one stop shopu dla developerów. All in! Games chce także przygotować rozwiązanie dla deweloperów gier, w którym przejmie wszystkie procesy wydawnicze i promocyjne, dzięki czemu twórcy gier będą mogli skupić się stricte na tworzeniu tytułów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments