Dotychczasowy członek rady nadzorczej Kamil Gemra dołączy do zespołu Movie Games i obejmie stanowisko doradcy zarządu. Będzie wspierał proces realizacji założeń listu intencyjnego między Movie Games a Cherrypick Games.

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i śląskim. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r. We wrześniu br. Producent gier Cherrypick Games podpisał list intencyjny dot. połączenia z jedną ze spółek z rodziny MovieGames. Grupa stale zwiększa

Dr Kamil Gemra, doradca zarządu Movie Games

Cieszymy się, że zespół Movie Games poszerzy się o kolejnego specjalistę. W ostatnim roku udało nam się znacząco rozbudować Grupę Kapitałową i Kamil wesprze nas w jej dalszym rozwoju. W pierwszej kolejności zajmie się głównie połączeniem Movie Games ze spółką Cherrypick Games oraz przeprowadzeniem transakcji od strony operacyjnej. Ponadto pomoże nam w prowadzeniu procesu przejścia Movie Games na Główny Rynek GPW. Obecnie zgłasza się do nas wiele studiów, które chciałby do nas dołączyć. Wszystkie projekty analizujemy. Mogę zapewnić, że decyzje podejmować będziemy z korzyścią dla naszych akcjonariuszy. – komentuje Mateusz Wcześniak, założyciel i CEO Movie Games.

Dr Kamil Gemra jest doktorem nauk ekonomicznych w dziedzinie finansów, adiunktem w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej, członkiem kilku rad nadzorczych, a także byłym partnerem zarządzającym czołowej agencji relacji inwestorskich. Był również wiceprezesem domu maklerskiego oraz agencji ratingowej. Wyróżnił się jako stypendysta Akademii Liderów Rynku Kapitałowego fundacji im. Lesława A. Pagi. Na rynku kapitałowym jest obecny od 2009 r. zarówno jako inwestor, jak i uczestnik wielu procesów po stronie emitentów. W swojej pracy zawodowej i naukowej zajmuje się finansowaniem przedsiębiorstw, rynkiem obligacji oraz komunikacją z inwestorami. Pracował jako doradca dla największych firm notowanych na GPW.

Obserwuję rozwój Movie Games praktycznie od momentu powstania. Przez blisko dwa lata miałem przyjemność zasiadać w jej radzie nadzorczej. Zdecydowałem się jednak mocniej zaangażować w działalność Grupy i wykorzystać swoje doświadczenie oraz wiedzę tak, aby wspomóc rozwój bardzo ciekawego projektu, jakim jest Movie Games. Uważam, że po zeszłorocznym wysypie nowych spółek gamingowych rynek czeka czas konsolidacji i Movie Games jest naturalnym kandydatem do odgrywania tutaj znaczącej roli. Dotychczasowe sukcesy wydawnicze pokazują ogromne kompetencje zespołu, co przyciąga nowe zainteresowane zespoły chcące uczestniczyć w rozwoju Grupy. — powiedział Kamil Gemra.

Jednym z ostatnich sukcesów Grupy jest wydanie przez Drago Enterteinment gry „Gas Station Simulator”. W ciągu 72 godzin od swojej premiery została sprzedana w liczbie około 71 tys. sztuk. Gra znalazła się na 1 miejscu tzw. Global Top Seller platformy Steam, a także spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments