Pandemia koronawirusa stała się już codziennością. W miarę jak kolejne fale zakażeń przybierają na sile i prowadzą do kolejnych obostrzeń w wielu krajach, wzrasta potrzeba szerszego stosowania rozwiązań w zakresie testowania, by nasze życie społeczne znów mogło wyglądać tak, jak przed pandemią. Teraz minimalizacja ryzyka niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa jest jeszcze łatwiejsza. Dzięki nowej platformie e-commerce, którą uruchomił Siemens Healthineers, Polacy zyskali prosty dostęp do CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test1 – wiarygodnych testów wysokiej jakości, które można wykonać samodzielnie w dowolnym miejscu.

CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test to narzędzie, które w znacznym stopniu może pomóc zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale także umożliwić wszystkim podjęcie świadomych decyzji poprzez dostarczenie informacji o ewentualnym zakażeniu wirusem COVID-19. Test antygenowy Siemens Healthineers do użytku domowego opiera się na wymazie z przedniej części nosa. Dzięki 97,25% czułości i 100% swoistości dostarcza dokładne i wiarygodne wyniki w ciągu zaledwie 15 minut.

Testy antygenowe mogą nie tylko pomóc nam w samokontroli, ale także stać się skutecznym narzędziem wspierającym zarządzanie ryzykiem zakażeń m.in. w edukacji, hotelach czy zakładach pracy.

Sukces testowania pod kątem wirusa SARS-CoV-2 zależy przede wszystkim od dostępności samych testów. Dzięki nowej platformie e-commerce jest to teraz jeszcze łatwiejsze. Zdajemy sobie sprawę, iż ryzyka nie da się wyeliminować, ale możemy je mocno ograniczyć. Jest wiele branż, w których zakłady pracy nie miały możliwości przejścia na pracę zdalną – a jeżeli nawet, to nie w całości. CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test to rozwiązanie, które ułatwi zachowanie zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy. Warto jest wprowadzić praktykę regularnego wykonywania testów przed spotkaniami zespołów czy z klientem. Koszty osobowe to tylko 15 minut czasu pracy pracownika, zaś koszty finansowe w większości przypadków będą niższe niż te, które powstaną w razie rozwinięcia się ogniska epidemii w firmie i w jej otoczeniu. – mówi Jarosław Wyligała, Dyrektor Diagnostyki Laboratoryjnej, Siemens Healthineers.

Test CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test posiada certyfikat CE i może być stosowany do samodzielnego badania wśród osób powyżej 12 roku życia, bez względu na to, czy występują objawy choroby COVID-19. W przypadku dzieci poniżej 12 roku życia próbki muszą zostać pobrane przez osobę dorosłą lub pod jej nadzorem. Test jest łatwy w użyciu i nie wymaga specjalnego sprzętu ani przeszkolenia.

Prosty proces pobierania wymazu z nosa i uzyskiwania wyniku został zawarty w instrukcji użycia. Przy użyciu wymazówki pobiera się próbkę z obu otworów nosowych. Wymaz inkubowany jest w odczynniku, a następnie płyn zostaje nakropiony do wgłębienia w kasecie testowej. W ciągu 15 minut badana ciecz wędruje do okienka kasety i pojawia się wynik. Pozycja i liczba kresek wyraźnie wskaże, czy wynik testu jest dodatni czy ujemny.

CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test jest obecnie dostępny w opakowaniach zawierających 20 pojedynczych testów, a wkrótce będzie dostępny również w innych opakowaniach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments