Spółka Nesperta uruchomiła pierwszego na polskim rynku chatbota na Instagramie. Pojawił się on profilu marki hi hybrid, kierowanej do młodszej grupy jej klientek. Twórcą bota jest spółka KODA Bots, z którą Nesperta współpracuje już od 3 lat w ramach działań dla Semilac – swojej drugiej marki w portfolio. Chatbot hi hybrid na Instagramie będzie automatycznie odpowiadał użytkowniczkom reagującym na aktywności marki, a język i sposób komunikacji został zaplanowany z uwzględnieniem specyfiki grupy odbiorców – głównie nastolatek.

Chatbot na Instagramie hi hybrid ma za zadanie angażować klientki i w atrakcyjny sposób wciągać je do świata marki m.in. poprzez inicjowanie z nimi kontaktu. Dodatkowo narzędzie umożliwi fankom marki szybkie zakupy w sklepie online. Chatbot po reakcji użytkowniczki na relację zamieszczoną przez hi hybrid lub skomentowaniu przez nią wybranych zdjęć zamieszczonych na profilu marki, wysyła do niej automatycznie wiadomość i inicjuje rozmowę.

Narzędzie zostało wyposażone w handover protocol, czyli funkcję pozwalającą automatycznie rozdzielić rozmowy prowadzone przez chatbota i przez moderatora na dwie różne skrzynki odbiorcze. Dzięki temu nawet przy większym ruchu, spowodowanym wdrożeniem chatbota i inicjowaniem przez niego konwersacji, rozmowy z pytaniami do moderatora są dostępne w osobnym folderze dla osób na co dzień prowadzących dialog z klientkami.

Instagram otwiera się na automatyzację

W czerwcu br. Instagram ogłosił, że wprowadza możliwość wdrożeń chatbotów dla profili marek, by tym samym dać swoim biznesowym użytkownikom większe opcje docierania do klientów. hi hybrid jest pierwszą w Polsce marką, która skorzystała z tej opcji i we współpracy z KODA Bots wdrożyła w pełni działające narzędzie, które na starcie będzie obsługiwać prawie 78 000 followersów profilu.

Chatboty na Instagramie są zupełną nowością. Kiedy 3 lata temu planowaliśmy wdrożenie chatbota na facebookowym profilu drugiej marki Nesperty – Semilac – był to pierwszy w Polsce, tak zintegrowany ze sklepem online bot w branży beauty. W krótkim czasie okazał się dużym sukcesem i do dziś znacząco pomaga w budowaniu społeczności wokół marki. Teraz automatyzacja znacznej części kontaktów ze społecznością hi hybrid i pozwoli docierać do jeszcze większej grupy użytkowników. Inicjowanie rozmów, bezpośrednie relacje z klientkami, inspirowanie czy kierowanie do sklepu online, ma szansę szybko przełożyć się na wymierne korzyści biznesowe. – komentuje Ola Bilińska, Head of Customer Success w KODA Bots.

Chatbot marki wyposażony został w wiele ciekawych opcji, bezpośrednio odpowiadających na to, czego poszukują w sieci hiGirls. Narzędzie między innymi proponuje stylizacje manicure oraz informuje o bieżących promocjach. Bot w przystępny sposób prezentuje produkty, sposób ich używania i przekierowuje użytkowniczki do sklepu online. Ponadto narzędzie może być wykorzystywane do akcji specjalnych, takich jak quizy czy konkursy.

Media społecznościowe, a w szczególności Instagram, stały się naturalnym środowiskiem dla marki hi hybrid już w momencie jej wejścia na rynek. Nasz profil na Instagramie dociera do młodszej grupy odbiorców, którzy w największym stopniu konsumują social media. To tam nasze hiGirls szukają inspiracji, komentują nowe kolekcje czy kontaktują się bezpośrednio z marką hi hybrid. Chcemy jeszcze bardziej angażować fanów oraz docierać do nowych obserwatorów, dlatego większość naszych działań marketingowych kierujemy właśnie na social media. – mówi Adrianna Trybuła, Brand Manager marki hi hybrid.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments