3S Data Center, należąca do Grupy 3S, nie zatrzymuje się w inwestycjach. Niedawno spółka informowała o rozpoczęciu budowy nowego centrum danych w Katowicach, a obecnie podpisała ostateczną umowę zakupu istniejącego data center w Gdańsku.

Nowy, siódmy już obiekt dołącza do klastra data center 3S, na który dotąd składały się centra danych w Katowicach (3 obiekty), Bytomiu (1), Warszawie (1) i Krakowie (1). Obiekt będzie podłączony do rozbudowywanej równolegle na terenie Trójmiasta, sieci światłowodowej.

Nie tylko globalni gracze

3S Data Center ze swoimi kolejnymi inwestycjami, wpisuje się w globalny trend inwestowania w centra danych. Okazuje się, że nie tylko duzi, międzynarodowi gracze zwiększają pulę swoich obiektów na terenie Polski. Spółka przejęła bowiem właśnie jedno z najnowocześniejszych data center w północnej części kraju, znacząco podnosząc pulę swoich zasobów infrastrukturalnych.

Serwerownia, zlokalizowana przy ul. Nowy Świat w Gdańsku, będzie umożliwiała świadczenie pełnego zakresu usług ekosystemu Cloud2B i innych rozwiązań ICT na powierzchni nieco ponad 500 m2. Są to autorskie rozwiązania chmury obliczeniowej dla biznesu stworzone przez 3S.

Obiekt w Gdańsku to ważny punkt na mapie naszych data center. Od kilkunastu miesięcy rozwijamy tu własne struktury i budujemy sieć światłowodową. Serwerownia była w tym regionie naszym brakującym ogniwem. Od teraz możemy realizować dla Klientów z Trójmiasta pełen zakres naszych usług. — mówi Monika Roś-Gruszczyk, członek zarządu spółek w Grupie 3S.

Zakupione przez 3S Data Center centrum danych wcześniej było dzierżawione przez globalnego potentata w dziedzinie technologii informatycznych, który świadczył tu usługi dla jednego ze swoich międzynarodowych kontrahentów. Sam budynek należał do gdańskiego przedsiębiorcy.

Konsekwentny rozwój

Spółka 3S Data Center, która powstała 10 lat temu, konsekwentnie zwiększa swoje zasoby infrastrukturalne. Obecnie posiada klaster rozproszonych geograficznie 6 obiektów data center w pięciu lokalizacjach w Polsce. W maju 2021 spółka poinformowała o rozpoczęciu budowy kolejnego data center w Katowicach, a teraz pozyskała obiekt w Gdańsku.

Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Aby odpowiedzieć na zapytania naszych Klientów, planujemy kolejne inwestycje w dużych polskich aglomeracjach. — mówi Monika Roś-Gruszczyk.

Silna grupa kapitałowa

Inwestycje realizowane przez Grupę 3S są wspierane przez P4, operatora sieci PLAY, który zakupił w 2019 roku 100% udziałów w spółkach Grupy oraz ostatnio Iliad – francuski koncern telekomunikacyjny, który nabył P4 oraz podpisał wstępną umowę zakupu UPC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments