IFS Connect Cloud Day 2021 to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. W jego trakcie, oprócz spotkań z przedsiębiorcami, debatowano także na temat zmian, jakie przyniosły ostatnie lata w biznesie. 

Droga do przyszłości 

Spotkanie otworzył Darren Roos będący CEO IFS World oraz Glenn Arnesen Prezes Regionu Europy Północnej i Centralnej IFS. W swoich wypowiedziach podziękowali wszystkim za wirtualną obecność oraz podkreślili, że to klienci są kluczowi dla funcjonowania ich firmy. Następnie w trakcie wstępnej rozmowy z Markiem Głazowskim, Prezesem Zarządu IFS zaznaczono, że obsługa klienta obejmuje wszelkie rozwiązania cloudowe oraz jest to stała obsługa w każdej materii. W swojej działalności przekonują potencjalnych odbiorców rozwiązań cloudowych, że są to działania, które warto wprowadzać.

W pierwszej debacie uczestniczyli Maciej Ratyński (członek zarządu ds. Sprzedaży Abplanalp), Andrzej Kabat (Prezes Zarządu KABAT TYRE) oraz Piotr Wójcik (Prezes Zarządu Meble Wójcik). Wspólnie rozmówcy zgodzili się na początku, że obecny czas jest „bardzo ciekawy” dla biznesu z powodu ogromnych przemian, jakie nastąpiły na rynku. Masowa cyfryzacja, braki materiałowe czy przerwane łańcuchy dostaw tworzą ogromne problemy, które utrudniają funkcjonowanie przedsiębiorcom. Najwięcej obaw budzą niepewne rynki zbytu oraz rosnące koszta w dobie pandemicznego świata. Jednym z największych bolączek przedsiębiorstw, które uwydatniła obecna sytuacja, jest brak przygotowań firm na potencjalne załamania rynkowe.

Dlatego rozmówcy podkreślali, że kluczowa jest „zwinność przedsiębiorstwa” w kwestiach organizacyjnych i logistycznych. To wszystko zapewnia cyfryzacja organizacji oraz nowoczesne, globalne rozwiązania ułatwiające tak kluczowe kwestie jak komunikacja. Zaznaczono jednak, że cyfryzacja nie jest rozwiązaniem na wszystko, bo jednak personalne spotkania biznesowe choćby pod postacią targów, są wciąż kluczowe. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest ich hybrydyzacja pracy. Jednakże pewne zmiany nie można wprowadzić natychmiastowo, co powoduje, że przedsiębiorcy muszą być przygotowani na wszystko.

W kolejnej prezentacji Jarosław Zieliński (Customer Success Director IFS) oraz Andrzej Wąs (Presales Manager Eastern Europe IFS) zaprezentowali, dlaczego rozwiązania chmurowe są tak kluczowe dla nowoczesnych przedsiębiorców. Jak pokazują badania na zlecenie IFS, 96 proc. firm wprowadza aktywnie nowe rozwiązania cyfryzacji. Z kolei 94 proc. respondentów uważa, że wprowadzanie cyfryzacji nie redukuje zatrudnienia. Dlatego firmy tak chętnie sięgają po nowoczesne technologie, bo te, zwłaszcza w dobie pandemii są kluczowe w biznesie.

Od lewej: Jarosław Zieliński (Customer Success Director IFS) oraz Andrzej Wąs (Presales Manager Eastern Europe IFS)

IFS Cloud przygotował produkt, który jest prosty do wdrożenia u potencjalnego klienta oraz ma ogrom możliwości modyfikacji chmury w dowolnej kompozycji, dopasowanej do jego wymogów. Jak zaznaczył Andrzej Wąs to „klient jest właścicielem rozwiązania”.  Podobnie ma się kwestia obsługi klienta w programie IFS Success, które jest długoterminowym zaangażowaniem producenta oprogramowania. Tutaj także usługobiorca ma pełen wybór oraz możliwości dopasowania usług do swoich potrzeb.

Siła IFS Cloud

W drugiej części spotkania zaprezentowano szeroki wybór rozwiązań IFS oraz jego funcjonalność dla firm z każdego sektora gospodarczego. Marek Merchel (Business Value Architect IFS) zaprezentował szeroki zakres wiedzy, która jest przekazywana zainteresowanemu klientowi. Ma on pełen wpływ na formę obsługi oraz regione, które będzie ona dostępna. Zaprezentował on ogromne zalety automatyzacji wielu żmudnych procesów, jak np. kwestie składania zamówień, które mogą być w prosty sposób przy zastosowaniu rozwiązań IFS zautomatyzowane. Wówczas uzyskany, wolny czas można przekierowań w bardziej przydatne i istotne rejony funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Zaprezentowało także przykładowy sposób wyglądu takiego systemu. Następnie Andrzej Wąs, Arkadiusz Pierchała oraz Piotr Wasiak prezentował wszelkie możliwości systemu IFS w zarządzaniu czy to w kwestii pracowników, czy kosztów produkcyjnych.

Marek Merchel (Senior Solution Architect IFS)

Rafał Pierściński (Solution Architect IFS) zaprezentował wszelkie nowości, które są aktywnie wprowadzane do IFS Cloud. Chodzi o zmaksymalizowanie możliwości personalizacji usługi, aby ta była idealnie dopasowana do potrzeb klienta. Elastyczne zarządzanie jest kluczowe dla IFS. Sekcję produkcyjną zamknął Michał Grabczyk (Client Services Partner IFS), który opisał jak wygląda kwestia obsługi klienta w kwestii produktów IFS. Podkreślił on, że przedsiębiorstwo dopasowuje się do potrzeb biznesowych, oraz że kluczowe są tutaj relacje partnerskie z klientem, a nie typowo biznesowe, kończące się na dostępie do usługi.

Rafał Pierściński (Solution Architect IFS)

IFS marka godna zaufania

W trakcie tego panelu zaprezentowano partnerów oraz klientów IFS. Prezentowali oni swoje spółki macierzyste oraz opowiadali o tym, jakie konkretne rozwiązania ERP zostały wprowadzone przez ich partnerów. W tej sekcji uczestniczyli:

  • Grzegorz Musiał (VP Infoconsulting),
  • Arkadziusz Szafrański (Dyrektor IT, Mikomax),
  • Grzegorz Gola (Sales and Development Director IFS),
  • Grzegorz Mikucki (Dyrektor Informatyki, Ceramika Paradyż),
  • Robert Szydłowski (Prezes Zarządu Delegate IT),
  • Tomasz Czub (IT Manager Bolix),
  • Piotr Słomianny (CFO/CIO MPWiK Wrocław),
  • Adam Gębski (Dyrektor ds. sprzedaży L-Systems),
  • Hanna Zagórska (Dyrektor ds. handlowych PPS Airpol).

W trakcie kilku paneli rozmówcy podkreślali zalety wdrażania rozwiązań chmurowych oraz cyfrowych w takich kwestiach jak HR, maksymalizacji produkcji oraz lepszego zarządzania poszczególnymi sekcjami przedsiębiorstwa. Szerokie spektrum przedstawicieli różnych branż pozwoliło widzom na lepsze poznanie zalet płynących z cyfryzacji biznesu. Z ust prelegentów wielokrotnie padały stwierdzenia, że wprowadzanie nowych technologii pomogły w rozwoju oraz utrzymaniu ich przedsiębiorstw.

Grzegorz Gola (Sales Director IFS) oraz Grzegorz Mikucki (Dyrektor Informatyki w Ceramika Paradyż)

Z głową w chmurach 

Wydarzenie zamknęła rozmowa z pilotami — Piotrem Kowalskim oraz Łukaszem Czepiala. Miało to związek z niespodzianką zapowiedzianą na początku wydarzenia. Uczestnik, który zrobił zdjęcie w trakcie trwania wydarzenia i uzyskał największą ilość lajków w serwisie LinkedIn otrzymał wyjątkowy upominek od IFS pod postacią uczestnictwa w przelocie samolotem akrobatycznym z grupy Warsaw Flight Safety.

Od lewej: Piotr Kowalski oraz Łukasz Czepiala

Obaj panowie zauważyli, że sport ma wiele wspólnego z biznesem. Opowiadali także o swoich początkach, dążeniach do celu oraz licznych wyzwaniach, jakie stoją naprzeciwko pilotom, którzy chcą wykonywać tak niebezpieczne akrobacje. Jednakże piloci podkreślali, że jest to ich pasja, która sprawia im masę radości i za nic w świecie nie zrezygnowaliby z niej za żadne skarby. Czepiala zaznaczył, że przy prędkości 800 m/s najmniejszy błąd może doprowadzić do katastrofy, dlatego piloci akrobatyczni muszą szczególnie dbać o swoją wytrzymałość psychiczną.

Wydarzenie było wartościowym źródłem wiedzy jednakowo dla przedsiębiorców, poszukujących nowych rozwiązań dla swoich firm, ale także osób interesujących się nowymi technologiami. Rozwiązania chmurowe oraz systemy ERP są obecnie kluczowym elementem cyfryzacji świata. W niedługim czasie będą one standardowym elementem każdej firmy. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments