Matt George, Director of Segment Marketing w Equinix w regionie EMEA w kometarzu dla ISBtech o transformacji cyfrowej i sektorze bankowym jako beneficjencie przepustowości połączeń bezpośrednich na podstawie najnowszego badania Equnix.

Matt George, Equinix

Najnowsza edycja Global Interconnection Index (GXI Vol. 5) – dorocznego raportu rynkowego publikowanego przez Equinix, pokazuje, że globalna pandemia stała się katalizatorem przyspieszonej transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw.

W całym regionie EMEA liderzy cyfrowi wdrażają teraz infrastrukturę cyfrową w wielu regionach, rozszerzając ją na wiele lokalizacji brzegowych i integrując wiele chmur w tempie nawet o cztery razy szybszym niż przed pandemią. Podobny trend widzimy, jeśli spojrzymy na lokalne dane. W najnowszym badaniu obejmującym liderów cyfrowych z Polski, również przeprowadzonym na zlecenie Equinix, 35% polskich decydentów IT potwierdziło przyspieszenie planów transformacji cyfrowej, a 33% zwiększyło swoje wydatki w obszarze IT [1].

Potrzeba szybkiego przeprowadzenia transformacji cyfrowej idzie w parze z rosnącym
zapotrzebowaniem na przepustowość połączeń bezpośrednich. Jak przewiduje raport GXI vol. 5, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w regionie EMEA do roku 2024 wyniesie 46%, a szacowana wielkość komunikacji – 5327 Tb/s, co stanowi 25% całkowitej globalnej przepustowości połączeń bezpośrednich.

Jedną z branży, która skorzysta na tych zmianach, jest sektor finansowy. Przewiduje się, że uzyska on największy wskaźnik – wynoszący 50% – wykorzystania przepustowości połączeń bezpośrednich w regionie EMEA. Trend ten dotyczy również lokalnego rynku – 73% ankietowanych decydentów IT z Polski, wskazało, że to właśnie ten sektor będzie w skali najbliższych 5 lat największym beneficjentem wdrażania połączeń bezpośrednich.

Firmy, które są dobrze przygotowane do transformacji, utrzymają przewagę konkurencyjną. Jest to równoznaczne z faktem, że kolejne inwestycje na polskim rynku, zarówno ze strony globalnych graczy, jak i krajowych dostawców, zapowiedź utworzenia regionów chmurowych oraz ciągły rozwój usług cyfrowych, są odpowiedzią na te rosnące wymagania i zapotrzebowanie przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność w Polsce.

[1] Niezależne badanie zlecone przez Equinix objęło 2600 decydentów IT w różnych przedsiębiorstwach w obu Amerykach (Brazylia, Kanada, Kolumbia, Meksyk, USA), Azji i Pacyfiku (Australia, Chiny, Hongkong, Japonia, Korea Południowa, Singapur) i EMEA (Bułgaria, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania). Respondenci zostali wybrani do udziału z panelu internetowego Dynata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments