Microsoft ogłasza dostępność Windows 11 od 5 października 2021 r. Od tego dnia, nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży. Windows 11 został zaprojektowany tak, aby przybliżyć to, co kochasz.

W związku z tym, że komputery osobiste coraz częściej pełnią centralną rolę w naszym życiu, Windows 11 jest gotowy do tego, by zwiększyć Twoją produktywność i pobudzić kreatywność.

11 kluczowych nowości w Windows 11

 1. Nowy wygląd i brzmienie są nowoczesne, świeże, przejrzyste i estetyczne, zapewniając poczucie spokoju i wygody użytkowania.
 2. Wraz z nowym przyciskiem Start stawiamy Ciebie i Twoje zasoby w centrum naszej uwagi. Start wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać ostatnie pliki bez względu na urządzenie, na którym je wcześniej przeglądałeś.
 3. Funkcje Snap Layouts, Snap Groups i Desktops zapewniają jeszcze wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej i optymalizację obszaru ekranu.
 4. Zintegrowany z paskiem zadań chat w Microsoft Teams zapewnia szybszy sposób kontaktu z innymi użytkownikami.
 5. Widgety, nowe spersonalizowane kanały wykorzystujące moc sztucznej inteligencji, zapewniają szybszy dostęp do informacji, na których Ci zależy. Dzięki światowej klasy wydajności, szybkości i funkcjom zwiększającym produktywność przeglądarki Microsoft Edge możesz zrobić więcej w sieci.
 6. Windows 11 uwalnia pełny potencjał sprzętowy i najnowsze technologie dla graczy, dzięki zastosowaniu DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Usługa Xbox Game Pass na PC lub Ultimate daje graczom dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na komputery PC z Windows 11 w niskiej cenie (XboX Game Pass jest sprzedawany oddzielnie).
 7. Windows 11 zapewnia dostęp do zupełnie nowego sklepu Microsoft Store o odświeżonym wyglądzie, który ułatwia wyszukiwanie i odkrywanie ulubionych aplikacji, gier, programów i filmów. Z radością kontynuujemy naszą pracę nad wprowadzeniem do Windows 11 i sklepu Microsoft Store aplikacji dostępnych w systemie Android poprzez współpracę z firmami Amazon i Intel. Rozpocznie się ona od udostępnienia wersji preview dla programu Windows Insiders w ciągu najbliższych miesięcy.
 8. Windows 11 to najbardziej inkluzywna wersja systemu Microsoft, która została zaprojektowana przez osoby z niepełnosprawnością i z myślą o zapewnieniu jak największej dostępności za pomocą nowych usprawnień.
 9. Windows 11 otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Udostępniamy sklep Microsoft Store, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV) dodawanie własnych aplikacji i usprawniamy proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi. W łatwy sposób możesz odświeżyć wygląd i działanie wszystkich naszych aplikacji.
 10. System Windows 11 został zoptymalizowany pod kątem szybkości, wydajności, obsługi dotykowej, wykorzystania cyfrowego pióra oraz sterowania głosowego.
 11. Windows 11 to system operacyjny stworzony do pracy hybrydowej. Oferuje nowe, bezpieczne rozwiązania, które działają zgodnie z Twoimi potrzebami, a ich wdrażanie i zarządzanie nimi jest łatwe i intuicyjne. Przedsiębiorstwa mogą również przetestować system Windows 11 w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop lub, gdy będzie już ogólnie dostępny, w nowym systemie Windows 365.

Stopniowe i zrównoważone wprowadzanie bezpłatnej aktualizacji Windows 11

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami, z naciskiem na jakość. Wyciągając wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10, chcemy mieć pewność, że zapewniamy użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. Oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia.

Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku. Przewidujemy, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku. Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię o jego dostępności.

Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, wchodząc w Ustawienia > Windows Update i wybierając opcję „Sprawdź aktualizacje”.

Gotowy na przejście do „Jedenastki”? Nie było dotychczas lepszego momentu na zakup nowego PC

5 października tuż przed nami. W międzyczasie jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by przygotować się na debiut Windows 11. Po pierwsze, jeśli masz potrzebę zakupu nowego PC – nie zwlekaj. Możesz korzystać z mocy i wydajności nowego komputera osobistego z Windows 10, a po 5 października zaktualizować go do Windows 11 całkowicie bezpłatnie.

Blisko współpracujemy z producentami sprzętu i partnerami handlowymi, by dzisiaj dostarczyć na rynek najbardziej wydajne urządzenia z Windows 10, które wkrótce wprowadzą Cię w przyszłości z Windows 11. Oto kilka urządzeń, które warto wziąć pod uwagę:

 • Acer Swift 5 (SF514-55)
 • Acer Swift X (SFX14-41G)
 • Asus Zenbook Flip 13 OLED UX363
 • Asus Zenbook 14 UX425
 • Dell Alienware x15/x17
 • Dell XPS 13
 • HP Spectre x360 14
 • HP ENVY x360 15
 • 2-in-1 Lenovo Yoga 7 convertible series
 • Lenovo Yoga Slim 7i Pro series
 • Samsung Galaxy Book Pro
 • Samsung Galaxy Book Pro 360
 • Surface Pro 7
 • Surface Laptop 4

Wkrótce ponownie zaoferujemy aplikację PC Health Check, dzięki której sprawdzisz, czy Twój sprzęt kwalifikuje się do aktualizacji. W międzyczasie możesz dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedzając stronę dotyczącą minimalnych wymagań Windows 11.

Jeśli przygotowujesz się do aktualizacji, ale dotychczas nie korzystałeś z OneDrive – zrób to dzisiaj. To najprostszy sposób na zabezpieczenie plików i najłatwiejszy sposób przejścia przez aktualizację i rozpoczęcie pracy na nowym sprzęcie.

Ogłaszamy również nowe możliwości w Microsoft Endpoint Manager. Aplikacja pomoże w przygotowaniu do instalacji Windows 11 w środowisku pracy hybrydowej. Możesz dowiedzieć się więcej odwiedzając blog Microsoft Endpoint Manager Tech Community.

Dla klientów korzystających z urządzeń niekwalifikujących się do uaktualnienia lub którzy nie są gotowi na zmianę komputera, system Windows 10 jest właściwym wyborem. Będziemy wspierać system Windows 10 do 14 października 2025 roku, a niedawno ogłosiliśmy, że kolejna aktualizacja funkcji tego systemu pojawi się jeszcze w tym roku. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, jesteśmy zobowiązani do wspierania Cię i oferowania wyboru w Twojej podróży z komputerem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments