Zonifero, jeden z najbardziej znanych polskich Work-Techów, zapowiada start kampanii crowdfundingowej już na jesieni tego roku. Spółka zamierza sięgnąć po kapitał od inwestorów indywidualnych za pośrednictwem platformy StockAmbit. Globalna wartość rynku, na którym działa Zonifero sięga 2,5 miliarda dolarów.

Zonifero to cyfrowa platforma stworzona do wsparcia pracowników i pracodawców w nowej rzeczywistości pracy hybrydowej. Rozwiązanie tworzy przyjazne środowisko pracy, które dzięki natywnym funkcjom zwiększa bezpieczeństwo pracowników, pozwalając im efektywnie działać w obowiązującym już w większości firm hybrydowym modelu pracy. Wśród klientów spółki znajdują się liderzy rynku nieruchomości komercyjnych, klienci z branży FMCG oraz wydawcy ogólnopolskich mediów. Zonifero realizuje także wdrożenia w Singapurze, we Francji oraz na Węgrzech. Od początku działalności aplikacja wygenerowała przychód w wysokości prawie 4 mln zł.

Rozwiązanie bezproblemowo integruje się z większością popularnych aplikacji biurowych i systemów budynkowych. Ekosystem tworzony przez Zonifero stanowi bazę wiedzy o firmie, umożliwia przepływ i wymianę informacji pomiędzy pracownikami, co zwiększa ich produktywność oraz zapewnia im komfort pracy w rozproszonych zespołach działających w nowej rzeczywistości. Gorące biurka, rotacja miejsc parkingowych, zwiększona ilość sal konferencyjnych, konieczność zarządzania pracą zdalną pracowników zgodnie z Kodeksem Pracy – wszystko to stało się udziałem „nowej normalności” i nowego sposobu funkcjonowania biurowej społeczności.

Jacek Ratajczak, CEO Zonifero

Spółka skorzysta z usług nowej platformy crowdfundingowej StockAmbit, sprofilowanej na pozyskanie kapitału od inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi. Zonifero planuje przeznaczyć pozyskany kapitał na dalszy rozwój aplikacji oraz ekspansję na rynki zagraniczne. – Ostatnie lata przyspieszyły zmiany związane ze stylem i sposobem pracy, na nowo definiując potrzeby związane z przebywaniem pracowników w biurze. Zonifero z gotowym już wcześniej produktem okazało się odpowiedzią na nowe wyzwania związane z pracą zdalną, hybrydową i pomogło naszym klientom szybko i sprawnie przeprowadzić ważne zmiany organizacyjne. To my dziś wyznaczamy trendy dla rozwiązań technologicznych w tym obszarze. Dla spółki to świetny moment, aby skalować rozwiązanie globalnie. – mówi Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

Rozwiązanie ułatwia zarządzenie całym budynkiem, dostępami do pomieszczeń, windami czy recepcją. Z jego pomocą pracownicy mogą zarezerwować biurko, salę konferencyjną czy miejsce parkingowe, a wszystko to z poziomu telefonu. Aplikacja pozwala także na zarządzanie urządzeniami peryferyjnymi takimi jak systemy audiowizualne czy klimatyzacyjne. Rozwiązanie wspiera pracodawców w zapewnieniu zgodności z planowanymi zmianami dotyczącymi nowych wymogów związanych z miejscem pracy. Kwestie rozliczania pracy hybrydowej, delegacji czy innych administracyjnych zadań rozwiązywane są z poziomu Zonifero. Nie mniej ważnym aspektem jest także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracowników związanego z pandemią Covid19. Aplikacja pozwala na zarezerwowanie biurka w odpowiedniej odległości, przydzielenie odpowiedniego miejsca parkingowego, a także automatycznie wezwie serwis sprzątający po skończonym spotkaniu w sali konferencyjnej.

W ostatnim czasie spółka Zonifero sfinalizowała dwa duże kontrakty. Najnowszy to umowa z czołowym polskim deweloperem z zakresu nieruchomości komercyjnych, spółką Cavatina Holding, na obsługę 17 biurowców oraz kontrakt liderem rynku telekomunikacyjnego Netia S.A., polegający na sprzedaży rozwiązań Zonifero w modelu „white label” pod marką partnera handlowego.

Tylko w obecnym roku spółka uzyskała szereg prestiżowych nagród takich jak Outsourcing Stars w kategorii Innovative Business Solution of 2021 oraz tytuł Wschodzące Gwiazd ESG – przyznawanego przy współpracy PwC i redakcji Business Insider Polska. Firma znalazła się także w gronie laureatów Proptech Festival 2021. Zonifero bierze udział w czołowych programach wspierających innowacyjne spółki, między innymi Dolnośląskie Innovation Rocket czy konferencjach takich jak Forum Rynku Nieruchomości oraz Property Forum. Firma została wybrana przez organizatorów do zaprezentowania się w ścieżce Beta na tegorocznej edycji globalnej konferencji WebSummit, okrzykniętej przez magazyn Forbes najlepszą technologiczną konferencją na planecie.

Zonifero SA jest spółką zależną notowanej na NewConnect technologicznej grupy kapitałowej TenderHut. Grupa prowadzi działalność w trzech liniach biznesowych: outsourcingu, wdrażania systemów laboratoryjnych oraz venture building, w ramach której jest rozwijana spółka Zonifero.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments