Play ma łącznie 700 miejscowości w Polsce z dostępem do sieci 5G, w tym 120 na obszarze województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, podał operator.

Razem z moim zespołem odpowiadamy za infrastrukturę sieciową Play na obszarze województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Sprawna i szybka sieć w tej części Polski jest niezwykle istotna nie tylko z perspektywy mieszkańców i ich potrzeb, ale też turystów, którzy bardzo chętnie odwiedzają te rejony. Ostatnie lata zaowocowały rozwojem sieci najnowszej generacji na tych terenach z pierwszą w Polsce komercyjnie uruchomioną przez Play siecią 5G w aglomeracji trójmiejskiej” – powiedział dyrektor Biura Regionalnego Play Roman Tomaszewski, cytowany we wpisie operatora na blogplay.

Operator opublikował na swoim blogu listę miejscowości z zasięgiem 5G Play, obejmującą m.in. największe miasta regionu północnego, m.in.: Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, czy Działdowo.

W czasach, w których żyjemy jeszcze bardziej widać potrzebę sprawnej i nowoczesnej sieci telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwa jest zdalna praca, nauka czy też możliwość wezwania pomocy medycznej, gdy wymaga tego sytuacja. To wszystko sprawia, że dostajemy wiele apeli od mieszkańców z całej Polski, którzy proszą o wzmożenie działań inwestycyjnych. Szczegółowo analizujemy takie miejsca, uwzględniając naprawdę mnóstwo czynników. W kraju funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy takich stacji, a każda budowana przez Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowane m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wszystkie stosowane urządzenia spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności” – zaznaczył operator we wpisie na swoim blogu.

Pod koniec sierpnia Play podał, że uruchomił do końca I półrocza bieżącego roku łącznie niemal 2,6 tys. nadajników działających w technologii 5G, obejmując zasięgiem ponad 700 miejscowości i 35% populacji.

Play od początku pandemii uruchomił 1 150 nadajników, a do końca roku chce mieć łącznie 9 700 stacji we własnej sieci, jak informował wcześniej członek zarządu, chief technical officer Play Michał Ziółkowski. Z kolei w I kw. przyszłego roku sieć własna Play osiągnie liczbę 10 tys. nadajników.

Play jest czołowym operatorem telefonii komórkowej w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments