NetActuate, dostawca brzegowej mocy obliczeniowej w modelu IaaS, otworzył nowe centrum danych w Warszawie. Oznacza to uruchomienie wszystkich usług operatora jednej z pięciu największych (pod względem liczby węzłów) sieci IPv4 i IPv6 na świecie – w tym anycast, maszyn wirtualnych, bare metal i kolokacji – z Warszawy.

Nasze nowe wdrożenie w Polsce umożliwia nam oferowanie solidnego zestawu globalnych usług infrastruktury brzegowej zlokalizowanych w Europie Środkowej. Strategiczna lokalizacja Warszawy zwiększa wydajność i niezawodność naszej sieci dla użytkowników końcowych zarówno na rynkach Europy Wschodniej, jak i Zachodniej. — powiedział Mark Mahle, dyrektor generalny i główny architekt technologiczny firmy NetActuate.

Warszawskie data center NetActuate zlokalizowane jest w ścisłym centrum biznesowym stolicy. W tej lokalizacji klienci mogą wybierać z szerokiej gamy usług sieciowych, a także mogą łączyć się bezpośrednio z klientami i partnerami w swoim cyfrowym łańcuchu dostaw.

Placówka ta zapewnia również bezpośredni dostęp do Equinix Internet Exchange Poland (dawniej PLIX), który jest największym punktem wymiany ruchu internetowego w Polsce. Warszawska lokalizacja NetActuate oferuje najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa i posiada certyfikaty zgodności z normami ISO 22301, ISO 27001, ISO 9001:2015 i PCI DSS. Uruchomienie usług w Polsce jest częścią większego planu rozwoju NetActuate w Europie.

W najbliższym czasie planujemy uruchomienie nowej platformy IaaS pod nazwą vmgen. Dzięki vmgen użytkownicy będą mogli korzystać z globalnej infrastruktury brzegowej w niezwykle prosty i szybki sposób. Nowy projekt jest dedykowany na rynki Europejskie, a pracuje nad nim ciągle rozwijany zespół programistów w Polsce. – powiedział Kacper Dąbrowski, Dyrektor ds. Projektów Europejskich w NetActuate i Dyrektor Generalny vmgen.

Dostawcy usług cyfrowych mogą łatwo wdrożyć i rozszerzać swoją globalną obecność na platformie Anycast NetActuate, stworzonej z myślą o zapewnieniu niskich opóźnień i wysokiej niezawodności. W ramach globalnego zasięgu NetActuate klienci mogą wdrażać swoje środowiska hybrydowe w Polsce oraz w ponad 30 innych lokalizacjach na całym świecie, bez konieczności zarządzania wieloma dostawcami ich infrastruktury i usług sieciowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments