Osoby zainteresowane kontem w bankowości prywatnej mBanku mogą je otworzyć bez wychodzenia z domu. To innowacyjne rozwiązanie w tym segmencie. Klienci będą mogli uruchomić konto wykorzystując e-dowód i aplikację eDO App lub z pomocą doradcy, który przyjedzie pod wskazany przez nich adres.

Obecnie na rynku mamy ponad sześć milionów e-dowodów, czyli dowodów z warstwą elektroniczną i ich liczba szybko rośnie. Tym bardziej że wymiana aktualnego dowodu na elektroniczny nic nie kosztuje, a korzyści z jego posiadania jest wiele. E-dowód na stałe zagościł m.in. w świecie bankowości. W mBanku możliwości, jakie daje ten dokument w połączeniu z aplikacją eDO App wykorzystywane są od lipca 2020 roku w procesie zdalnego otwierania rachunków. Jako pierwsi skorzystali z niego klienci firmowi, potem proces rozszerzony został na klientów indywidualnych, a dziś mBank uruchamia go w segmencie bankowości prywatnej.

Aby otworzyć konto, potrzebny jest telefon z NFC oraz aplikacja eDO App (pobiera się ją bezpłatnie). Wypełniając wniosek o rachunek na stronie mBanku, należy wybrać jako formę potwierdzenia tożsamości – automatyczne pobranie danych z e-dowodu. Następnie należy zeskanować w aplikacji eDO App widoczny we wniosku kod QR (lub przepisać numer umieszczony pod nim) i potwierdzić operację PIN-em, nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu. Dalej należy przyłożyć e-dowód do telefonu, co spowoduje pobranie na wniosek danych z warstwy elektronicznej. Na koniec podpisujemy umowę o prowadzenia konta kodem ze SMS-a przesłanego przez bank.

 

Nowy proces powstał we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, twórcą aplikacji mobilnej eDO App. Oprócz potwierdzenia tożsamości, aplikacja przyda się też na przykład przy założeniu profilu zaufanego, składaniu wniosku o wydanie karty tachografowej w serwisie Info-Car czy odblokowaniu lub zmianie PIN-u do e-dowodu.
Klient, który nie ma e-dowodu, może otworzyć konto zdalnie z pomocą doradcy bankowości prywatnej. Wniosek wypełnia na www, a umowę podpisuje tradycyjnie – doradca przyjeżdża na wskazany przez niego adres. W ten sposób, od dziś, każdy, kto jest zainteresowany korzystaniem z usług private banking mBanku może nawiązać współpracę z bankiem bez wizyty w oddziale.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments