W związku ze zwiększeniem skali projektu, premiera The Spirits of Amazonia 3 na PC została przesunięta. Jednocześnie spółka kontynuuje także prace nad portem dodatku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Pierwsze dwie części dodatku The Spirits of Amazonia okazały się ogromnym sukcesem, a ich premiery wyraźnie podbijały ilość sprzedanych kopii Green Hell na Steam. W związku z tym, oczekiwania graczy co do finałowej części rozszerzenia są zdecydowanie wyższe niż w przypadku poprzednich. Sprzedaż w dalszym ciągu jest bardzo wysoka — zgodnie z raportem z dnia 23 sierpnia 2021 od początku roku wyniosła 832 tys. kopii na wszystkich platformach. Dlatego też, do ostatniego, finałowego dodatku Green Hell przykładamy szczególną wagę — The Spirits of Amazonia 3 będzie największym z przygotowywanych przez nas rozszerzeń. — komentuje decyzję Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Spółka kontynuuje również prace nad edycją The Spirits of Amazonia 1 i 2 na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W ostatnich tygodniach miała miejsce wyczekiwana premiera Green Hell na PS4 w Azji. Ponadto Creepy Jar ma w planach również wydanie gry na konsole nowej generacji — PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Green Hell w dalszym ciągu wzbudza zainteresowanie i zdobywa nowych graczy — zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi w pierwszym półroczu br. spółka wypracowała ponad 11,5 mln zł zysku netto, a stan gotówki w kasie zwiększył się do 38,1 mln zł.

Zabezpieczenie finansowe sprawia, że możemy dopracować nasze produkty tak, aby Creepy Jar był kojarzony wyłącznie z wysoką jakością. Jednocześnie należy pamiętać, że obecnie przy Green Hell pracuje mniejsza część zespołu — zdecydowana większość została już przesunięta do prac na Chimerą — naszym kolejnym tytułem, który będzie symulatorem przetrwania w kosmosie — kończy prezes Kwiatek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments