Arcane, pierwszy serial telewizyjny Riot, będzie miał premierę w sobotę, 7 listopada o 4:00. Serial będzie miał swoją premierę w serwisach Tencent w Chinach i globalnie na platformie Netflix zaledwie kilka godzin po finale Mistrzostw Świata League of Legends

Serial składa się z trzech odrębnych aktów podzielonych na epizody. Pierwsze trzy odcinki skupiają się na samych początkach życia dwóch sióstr i wystartują 7 listopada. Drugi akt rozpocznie się tydzień później, 13 listopada o 19:00, a trzeci akt ukaże się 20 listopada o 19:00. Premiera serialu odbędzie się w trakcie Mistrzostw Świata – globalnego święta dla graczy i fanów League of Legends.

Gracze na całym świecie kochają grę League of Legends i jej uniwersum. Ich pasja jest tym, co inspiruje nas do przedstawienia Runeterry, w sposób godny jej fanów. Premiera Arcane jest początkiem kolejnego rozdziału Riot i nie możemy się doczekać, aż gracze zobaczą, co kryjemy dla nich w zanadrzu w grach, rozrywce i sporcie. W tym wyjątkowym momencie, stawiamy graczy w centrum niesamowitego wydarzenia. Worldsy i premiera Arcane połączą się, tworząc jednolite, globalne święto, łącząc współzawodnictwo, rozrywkę i społeczność w zupełnie nowy sposób. Myślimy o tym, jako o super weekendzie dla graczy. — powiedział Nicolo Laurent, dyrektor generalny Riot Games.

Serial osadzony w świecie League of Legends – Arcane opowiada o delikatnej równowadze między bogatym miastem Piltover, a jego obskurnym podbrzuszem Zaun. „Miasto postępu” stało się w Runeterze domem najbardziej błyskotliwych umysłów, pracujących wspólnie na rzecz lepszego życia. Jednak odkrycie hextech – sposobu na kontrolowanie magicznej energii, dostępnej dla każdego, zagraża temu stanowi rzeczy. Podczas gdy Arcane oparta jest na historiach bohaterów League of Legends, seria została zaprojektowana tak, aby stać się złożonym światem wypełnionym moralnymi wyborami, zapierającymi dech w piersiach animacjami i trzymającą w napięciu opowieścią.

Kiedy zaczęliśmy produkować Arcane, wiedzieliśmy, że jest coś naprawdę wyjątkowego w historii Jinx i Vi. Chcieliśmy zbadać ideę tego, co ludzie są gotowi zrobić dla swojej rodziny. W jakich sytuacjach pójdą na kompromis i jaki konflikt przetrwają. Historia ujęta w ręcznie malowany styl graficzny i pełną niuansów animacją postaci, które stworzyliśmy we współpracy z Fortiche, przyniesie graczom bogaty wgląd w świat League of Legends. — opowiada Christian Linke, współtwórca Arcane.

Gracze zobaczą w Arcane kilka znajomych twarzy, takich jak Jinx, Vi, Jayce,i Caitlyn. Dowiedzą się o wydarzeniach, które uczyniły z nich kultowych bohaterów, których znamy dzisiaj, gdy będziemy wspólnie przeżywać ich historie. Gracze zostaną również zapoznani z nowymi twarzami, takimi jak Vander i Silco, którzy są mieszkańcami Zaun i odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ewoluującego świata.

Arcane to historia pełna kontrastów. Postacie zostają podzielone, na dwie grupy odpowiadające połowom miasta, z innymi wartościami i prawami. Uzupełniają się, choć są swoimi przeciwieństwami. W tym świecie bohaterowie jednej strony mogą stać się złoczyńcami dla drugiej. Główni bohaterowie Arcane to postaci, których gracze pokochali w naszych grach, dlatego powinni poczuć się bardzo znajomo, widząc ich na ekranie. Różnice między mediami mogą być jednak odczuwalne, gdy postaci zostają przeniesione do świata filmu. — przyznaje Alex Yee, współtwórca Arcane.

Serial będzie badał skrajności, które odkryją nasi bohaterowie, gdy rodzina i tradycja staną w sprzeczności z ich zasadami i przekonaniami. Ich osobiste zmagania wpłyną na świat w sposób, którego nie mogli się spodziewać i ukształtują przyszłość braterskich miast.

Na początku tego tygodnia Riot ogłosił nazwiska aktorów użyczających swoich głosów w angielskiej wersji serialu Arcane:

• Vi – Hailee Steinfeld
• Caitlyn – Katie Leung
• Jayce – Kevin Alejandro
• Jason Spisak – Silco
• Jinx – Ella Purnell
• Mel – Taki Olagundoye
• Vander – JB Blanc
• Viktor – Harry Lloyd

O Arcane

Netflix i Riot Games wprowadzają do świata filmu globalny fenomen serii League of Legends dzięki animowanemu serialowi Arcane. Seria będzie również dostępna na wideo Tencent w Chinach i będzie pierwszą telewizyjną serią Riot Game. Osadzony w popularnym na całym świecie uniwersum League of Legends, Arcane to serial animowany opracowany i wyprodukowany przez Riot Games we współpracy z Fortiche Productions.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments