Dzięki aplikacji na smartfony, każdy może teraz regularnie sprawdzać, czy jest zagrożony nowotworem skóry. Udostępniona w języku polskim usługa SkinVision pozwala na szybkie, proste i bezbolesne samobadanie zmian skórnych.

Nowotwór skóry wykryty we wczesnej fazie może być całkowicie wyleczalny, dlatego SkinVision stawia na profilaktykę i regularne monitorowanie niepokojących zmian skórnych. Skuteczność usługi potwierdzona jest badaniami medycznymi i oscyluje na poziomie 95% – wykorzystując najnowsze technologie, w tym sztuczną inteligencję oraz wiedzę renomowanych lekarzy dermatologów. Ma również motywować do regularnego przyglądania się skórze — informuje o stopniu ryzyka wystąpienia nowotworu, a jeśli jest ono podwyższone, przekazuje informacje o kolejnych krokach. Podobne praktyki stosowane są w przypadku profilaktyki nowotworu piersi, gdzie dzięki promocji regularnej samokontroli, uskuteczniono wczesną rozpoznawalność zachorowań.

Jak działa SkinVision? Aby sprawdzić niepokojące nas znamię, wystarczy pobrać aplikację i przy użyciu kamery, wykonać zdjęcie znamiona. Usługa, wykorzystując, tzw. uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, porównuje wykonane przez nas zdjęcie znamiona ze zdjęciami znamion znajdującymi się w bazie SkinVision i na tej podstawie ocenia ryzyko. Jeśli znamię jest asymetryczne, większe niż gumka w ołówku, ma różne kolory, zmienia się w czasie, np. zmienia kolory albo się powiększa, swędzi, krwawi, łuszczy się, ma nierówne brzegi, może to świadczyć o rozwijającej się chorobie nowotworowej. Dodatkowo zdjęcie jest odrębnie analizowane przez panel wyszkolonych lekarzy dermatologów, którzy biorą pod uwagę typ skóry oraz ogólną ocenę ryzyka, którą użytkownik wprowadza do aplikacji. W ciągu 60 sekund otrzymamy ocenę ryzyka wystąpienia nowotworu skóry, określonego jako niskie, średnie albo zaawansowane.

Jeśli uzyskamy informację, że ryzyko jest wysokie, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza dermatologa albo onkologa, aby wykonać badanie lekarskie dermatoskopem bądź biopsję. Jeśli z kolei ryzyko jest niskie, to korzystając z funkcji przypomnień i body mappingu, powinniśmy powtarzać badania raz na parę miesięcy. Najważniejsze jest regularne obserwowanie własnej skóry, aby móc szybko zauważyć zmiany, które mogą być początkiem rozwoju nowotworu. – mówi Mia Kiera, CMO SkinVision.

SkinVision pozwala określić ryzyko najczęściej występujących rodzajów nowotworu skóry, w tym czerniaka. Z aplikacji korzysta już ponad 2 miliony użytkowników na świecie. Usługa pozwoliła wykryć prawie 50.000 tysięcy przypadków nowotworu skóry. Jest dostępna dla urządzeń Android i iOS, można ją ściągnąć na App Store albo Google Play.

Skuteczność usługi została potwierdzona badaniami naukowymi, a samo rozwiązanie uzyskało europejski certyfikat CE. SkinVision nie zastępuje wizyty u specjalisty i nie jest diagnozą lekarską – jest natomiast istotnym uzupełnieniem działań lekarzy. Pozwala zaalarmować pacjenta we wczesnym stadium choroby, że powinien szukać pomocy medycznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments