Stworzone przez MediaCombo doświadczenie VR „Tracing Paint”, to skierowany do miłośników sztuki wirtualny wehikuł czasu. Dzięki niemu mogą oni na własną rękę doświadczyć miejsc i czasów, w których swoje arcydzieła tworzyli Jackson Pollock i Lee Krasner – dwoje z najwybitniejszych artystów nurtu ekspresjonizmu abstrakcyjnego.

„Tracing Paint” – zdobywca nagrody Telly Award 2021 w kategorii rzeczywistości immersyjnej i mieszanej, to fascynujące doświadczenie VR przenoszące nas do pracowni artystów, w których możemy zobaczyć ich prawdziwe dzieła i posłuchać, jak opowiadają o swoich inspiracjach i procesach twórczych.

„W MediaCombo naszą pasją jest ożywianie doświadczeń artystycznych i kulturalnych oraz nadawanie im interaktywnego charakteru. – tłumaczy Robin White Owen, dyrektor agencji MediaComboW przypadku tego projektu chcieliśmy, aby widz naprawdę poczuł się, jakby przebywał w pracowni i rozmawiał z artystami. Dotychczas doświadczenie to było dostępne tylko w muzeum Pollock-Krasner House and Study Center, dawnym domu i pracowni artystów we wschodniej części Long Island.

Udostępnienie doświadczenia „Tracing Paint” w sklepie HTC Viveport oznacza, że jeszcze więcej osób będzie mogło obcować z dziełami Jacksona Pollocka i Lee Krasner oraz czerpać z nich natchnienie i wiedzę.

Otwarte w 1988 r. muzeum Pollock-Krasner House and Study Center, wpisane do rejestru narodowych zabytków historycznych, stanowi próbę interpretacji środowiska, w którym żyli i tworzyli artyści. Chociaż wszystkie ich prace znajdują się obecnie w muzeach lub prywatnych kolekcjach na całym świecie, dzięki „Tracing Paint” możemy ponownie zobaczyć je w ich pracowni, a widzowie mogą lepiej docenić dzieła, które powstały w tym zabytkowym miejscu. Aby stworzyć wierny model wnętrza budynku w skali 1:1, przeskanowano je za pomocą technik fotogrametrycznych. Efekt to pieczołowicie przygotowane doświadczenie VR, które umożliwia też wirtualne odwiedzenie pracowni osobom, które nie mogą podróżować lub mają trudności z poruszaniem się.

Doświadczenie „Tracing Paint” dostępne jest w sklepie Viveport w dwóch wersjach – PC VR do zestawów VR takich jak Vive Pro 2 oraz w wersji WAVE dla samodzielnych zestawów takich jak Vive Focus 3. „Tracing Paint” można pobrać ze sklepu Viveport w cenie 20 zł.

HTC VIVE to czołowa platforma i ekosystem wirtualnej rzeczywistości (VR), który tworzy realistyczne doświadczenia VR dla firm i konsumentów. Ekosystem VIVE opiera się na najlepszym sprzęcie VR na rynku, wspieranym przez oprogramowanie i zawartość VR. Firma VIVE oferuje najlepszy w swojej klasie sprzęt XR, platformę VIVEPORT i sklep z aplikacjami, VIVE Enterprise Solutions dla klientów biznesowych, VIVE X akcelerator biznesowy VR o wartości 100 milionów dolarów i VIVE ARTS dla inicjatyw kulturalnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments