Firma Avaya (NYSE: AVYA) poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z firmą Microsoft. Jej celem jest oferowanie wspólnego zestawu wydajnych rozwiązań komunikacyjnych działających w chmurze, które wyznaczają nowe trendy w dziedzinie obsługi klientów i pracowników.

Dzięki współpracy łączącej mocne strony firm i rozwiązań możliwe było osiągnięcie globalnego zasięgu, poszerzenie skali i zwiększenie funkcjonalności oferowanych produktów. Rezultatem jest np. integracja znakomitej platformy1 Avaya OneCloud CPaaS (Communications Platform as a Service) z funkcjami komunikacji głosowej, wideo, czatu i komunikatów SMS dostępnymi w usługach Microsoft Azure Communication Services.

Ponadto Avaya i Microsoft dokonały pogłębionej integracji swoich produktów Avaya OneCloud CCaaS i Microsoft Azure:

• Dostępność rozwiązania Avaya OneCloud CCaaS (Contact Center as a Service)
na platformie Azure została rozszerzona na skalę globalną.

• Rozwiązanie Avaya OneCloud CCaaS zostało zintegrowane z systemem Microsoft Teams
za pośrednictwem programu certyfikacji Microsoft Teams Connected Contact Center.

• Rozwiązanie Avaya OneCloud CCaaS zostało również zintegrowane z systemem Microsoft Dynamics 365.

• Rozwiązania Avaya SBC, które uzupełniają ofertę Avaya OneCloud CCaaS, uzyskały certyfikat zgodności z produktami Microsoft Teams Direct Routing i Media Bypass.

Microsoft zajmuje bardzo ważne miejsce w ekosystemie partnerów strategicznych firmy Avaya. W jego ramach Avaya współpracuje z licznymi partnerami w zakresie technologii i środowisk chmurowych oraz z partnerami handlowymi, aby wspólnie tworzyć elastyczne, modułowe rozwiązania zawierające innowacje opracowane z myślą o klientach.

Avaya i Microsoft spełniają oczekiwania klientów, którzy prosili nas o pogłębioną integrację rozwiązania Avaya OneCloud Contact Center z platformami Microsoft Azure i Microsoft 365. Dzięki naszej współpracy integracja ta obejmuje nie tylko aplikację contact center, lecz również podstawową platformę komunikacyjną. Zamierzamy też wdrożyć wydajne funkcje sztucznej inteligencji firmy Microsoft za pośrednictwem usług Azure Cognitive Services. W ramach platformy Cloud Contact Center Avaya oferuje najlepsze na rynku produkty, które w połączeniu z rozwiązaniami Microsoft do pracy grupowej w chmurze tworzą atrakcyjną ofertę zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych klientów. ― powiedział Anthony Bartolo, wiceprezes wykonawczy i dyrektor działu produktów w firmie Avaya.

Microsoft współpracuje z innymi liderami branży, aby oferować przedsiębiorstwom zintegrowane rozwiązania komunikacyjne, które wprowadzają innowacyjne sposoby obsługi klientów i pracowników. Przykładem jest globalna współpraca z firmą Avaya. Microsoft i Avaya łączą swoje mocne strony, aby wspólnie tworzyć rozwiązania, za pomocą których przedsiębiorstwa mogą się sprawnie komunikować ze swoimi klientami na wszystkich platformach. Dzięki integracji z platformą Microsoft Azure rozwiązania te zapewniają odporność i bezpieczeństwo klasy korporacyjnej oraz skalę działania typową dla usług w chmurze. ― powiedział Scott Van Vliet, wiceprezes ds. inteligentnych konwersacji i chmur komunikacyjnych w firmie Microsoft. 

Obu firmom zależy na tym, aby te nowe, wydajne rozwiązania komunikacyjne były jak najszerzej znane i dystrybuowane. W tym celu Avaya i Microsoft zaprojektowały wspólną strategię wprowadzania na rynek i sprzedaży tych produktów oraz opracowały plan jej realizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments