Zipp Mobility oficjalnie wystartowała ze swoimi e-hulajnogami 14 lipca i do końca sierpnia planuje uruchomić flotę 500 pojazdów w Katowicach oraz rozpocząć działania w okolicznych miastach Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza. Zipp zatrudni w regionie co najmniej 4 lokalnych pracowników, którzy będą zajmować się logistyką i utrzymaniem floty.

Zipp Mobility rozpoczął działalność w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku i obecnie obsługuje tam flotę 500 e-hulajnóg w 5 lokalizacjach. Firma założona w 2019 roku przez Charliego Gleesona ma siedzibę w Nova UCD, Centrum Przedsiębiorczości na University College Dublin (UCD) i jest wspierana przez rządową agencję Enterprise Ireland, która w 2020 r. zajęła 1 miejsce w globalnym rankingu serwisu Pitchbook pod względem liczby inwestycji w startupy technologiczne.

Charlie Gleeson, założyciel i dyrektor generalny Zipp Mobility

Cieszymy się, że wprowadzamy nasze usługi e-mikromobilności do Europy kontynentalnej i jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy to zrobić w Polsce, w Katowicach – mieście, które w ostatnich latach stawia na zrównoważony rozwój i zielone rozwiązania. To dopiero początek naszej aktywności w Polsce — planujemy rozszerzyć naszą flotę e-hulajnóg na pozostałe duże miasta. — zapowiedział Charlie Gleeson, założyciel i dyrektor generalny Zipp Mobility.

W związku z uruchomieniem usługi Zipp Mobility oferuje klientom kod promocyjny „WITAJZIPP” uprawniający do zniżki, jest on dostępny po ściągnięciu aplikacji i rejestracji. Informacja o promocji znajduje się też na zawieszkach na e-hulajnogach.

Zipp Mobility realizuje swoją wizję „mobilności zrobionej dobrze” m.in. przez używanie wyłącznie pojazdów elektrycznych do zarządzania flotą firmy oraz takim zoptymalizowaniu działalności, aby była 10 razy bardziej oszczędna w porównaniu do konkurencji. Zipp angażuje się w działania ekologiczne również poprzez recykling i ponowne wykorzystywanie wszystkich części gdy hulajnogi nie nadają się już do naprawy.

Emer O’Connell, Ambasador Irlandii w Polsce, z zadowoleniem przyjęła wiadomość o starcie Zipp w Polsce stwierdzając, że „jest to potwierdzenie zobowiązania Irlandii do promowania bezemisyjnych rozwiązań w obszarze smart city.

Chciałabym przy tej okazji podkreślić rolę warszawskiego biura Enterprise Ireland, które jest niestrudzone we wspieraniu irlandzkich firm wchodzących na dynamicznie rozwijający się rynek polski. – dodała Ambasador Emer O’Connell.

Enterprise Ireland ściśle współpracuje z Zipp Mobility zarówno w Irlandii, jak i Wielkiej Brytanii od momentu powstania firmy. Jest to świetny przykład irlandzkiej firmy o wyraźnych globalnych ambicjach, która buduje skalę i rozwija swoją działalność na arenie międzynarodowej. Enterprise Ireland z przyjemnością wspiera ekspansję Zipp Mobility na rynku polskim który ma duży potencjał ze względu na coraz większe zainteresowanie polskich miast mikromobilnością i jej łączeniem z istniejącymi usługami transportu publicznego. Takie działania zdecydowanie służą ograniczeniu śladu węglowego i polepszeniu jakości życia mieszkańców. — powiedziała Tonia Spollen Behrens, dyrektor polskiego biura Enterprise Ireland.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments