eToro uruchamia portfel inwestycyjny ‘Chip-Tech’, pozwalający użytkownikom zainwestować w wart 440 mld dolarów globalny sektor półprzewodników eToro, globalna platforma inwestycyjna posiadająca wiele aktywów uruchomiła portfel inwestycyjny, który pozwoli inwestować w firmy odgrywające ważną rolę w produkcji i popularyzacji półprzewodników.

Powszechnie znane jako „chipy”, półprzewodniki to komponenty niezbędne
dla funkcjonowania tysięcy produktów elektrycznych codziennego użytku, takich jak
smartfony, komputery, pojazdy elektryczne, sprzęt medyczny, AGD czy konsole do gier.
Na portfel ‘Chip-Tech’ składa się 35 firm, odgrywających różne role w sektorze
półprzewodników.

Chipy napędzają wszystko, co używamy na co dzień: od zegarków po samoloty, i bez nich nie istniałoby współczesne życie, jakie znamy. Mimo że wytwórcy i producenci chipów są może mniej znaniniż marki, których sprzęt działa dzięki chipom, oraz które mają bliższy kontakt z konsumentem, to inwestorzy od dawna są świadomi ich znaczenia dla globalnego sektora technologicznego. Uruchomienie naszego portfela ‘Chip-Tech’ oznacza, że inwestorzy indywidualni będą mogli łatwo inwestować w portfel składający się z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych producentów chipów na świecie. Portfel inwestycyjny zawiera cztery typy firm operujących w zakresie półprzewodników. – komentuje Dani Brinker, dyrektor ds. Inwestycji portfelowych eToro.

● Fabless: firmy, które opracowują, sprzedają i promują półprzewodniki, ale ich nie
produkują. Są to na przykład AMB, Nvidia i Qualcomm;
● Producenci: firmy, które produkują chipy. Należą do nich Taiwan Semiconductor
Manufacturing Company i United Microelectronics;
● Producenci Zintegrowanych Urządzeń: firmy, które opracowują i produkują własne
chipy, na przykład Intel, Infineon Technologies i Analog Devices.
● Dostawcy: firmy, które wytwarzają sprzęt i technologię do produkcji półprzewodników,
takie jak ASML i Applied Materials.

Przemysł półprzewodników urósł trzykrotnie w trakcie ostatnich 20 lat, mówi Dani Brinker.
Pandemia COVID i wojna handlowa między USA a Chinami spowodowały problemy
z dostawami półprzewodników do przemysłu i uwidoczniły, jak wszechobecne są te produkty: ich niedobory prowadzą do opóźnionych dostaw w różnych branżach, między innymi samochodowej i gier wideo. Uważamy, że długoterminowe perspektywy dla tego sektora zapowiadają się naprawdę dobrze – nasz portfel ‘Chip-Tech’ oferuje indywidualnym inwestorom wygodny dostęp do sektora z potencjałem ogromnego wzrostu poprzez zdywersyfikowany portfel, który nieprzerwanie monitoruje rozwój tego sektora. Inwestowanie można rozpocząć od kwoty 1 000 dolarów. – dodaje Brinker.

Inwestorzy mają dostęp do narzędzi oraz wykresów, by śledzić stan portfela, a kanały społecznościowe eToro na bieżąco będą informować ich o postępach w sektorze półprzewodników. ‘Chip-Tech’ to jeden z ponad sześćdziesięciu dostępnych na platformie eToro tematycznych portfeli inwestycyjnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments