Colt Technology Services rozpoczyna współpracę z IBM. Dostawcom zależy na zbadaniu innowacyjnych zastosowań IBM Cloud Satellite i Edge Application Manager. Wspólnie chcą pomóc klientom korporacyjnym w przyjęciu strategii przetwarzania brzegowego, która umożliwi płynne przenoszenie danych i aplikacji w środowiskach chmury hybrydowej, od prywatnych centrów danych do urządzeń brzegowych.

Organizacje przyjmują nowe technologie chmurowe zaprojektowane w celu sprostania wyzwaniom biznesowym, ale zarządzanie nowym paradygmatem infrastruktury rozproszonej nie jest proste. W szczególności, gdy aplikacje mają rygorystyczne wymagania zależne od lokalizacji, takie jak małe opóźnienia, zgodność z regionalnymi wymaganiami dotyczącymi przetwarzania i ochrony danych. Współpraca Colt i IBM w warunkach testowych, pokazała, jak można uprościć wdrożenie IBM Cloud Satellite na platformie brzegowej Colt dla klientów.

Colt i IBM współpracują ze sobą od wielu lat. Teraz, ponieważ widzimy rosnące zapotrzebowanie na multi cloud i rozproszone usługi chmurowe, będziemy opracowywać rozwiązania, które posłużą naszym wspólnym klientom. Razem badamy, jak połączyć Colt IQ Network z platformą chmury hybrydowej IBM, aby pomóc w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań zaprojektowanych w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej dla naszych klientów korporacyjnych. – powiedział Mark Hollman, wiceprezes ds. rozwoju i sukcesu partnerów w Colt.

IBM Cloud Satellite to oferta chmury hybrydowej IBM, oparta na Red Hat OpenShift, która umożliwia klientom wdrażanie bezpiecznych i otwartych usług IBM Cloud w dowolnym miejscu – lokalnie, w dowolnej chmurze publicznej lub na brzegu sieci. Maszyny wirtualne IBM Cloud Satellite można tworzyć i konfigurować za pomocą narzędzia do zarządzania i orkiestracji z bez dodatkowej pracy administracyjnej. Co więcej, funkcje sieciowe Colt na żądanie mają na celu zapewnienie łączności o kluczowym znaczeniu, w czasie zbliżonym do rzeczywistego, aby umożliwić klientom rozproszone wdrożenia w chmurze za pomocą IBM Edge Application Manager (w branżach takich jak handel detaliczny i opieka zdrowotna).

Dzięki współpracy z Colt, będziemy mogli pomóc klientom we wdrażaniu, obsłudze i zarządzaniu tysiącami punktów końcowych za pomocą IBM Cloud Satellite i IBM Edge Application Manager. Wspólnie chcemy pomóc przedsiębiorstwom przyspieszyć ich cyfrową transformację, opierając się o analizy predykcyjne danych śledzonych bliżej miejsca ich powstawania, na krawędzi — powiedział Evaristus Mainsah, dyrektor generalny IBM Hybrid Cloud i Edge Ecosystem.

Niedawny raport IBM Institute for Business Value zatytułowany „Dlaczego organizacje stawiają na przetwarzanie brzegowe: spostrzeżenia z brzegu” ujawnił, że 91% z 1500 ankietowanych menedżerów deklaruje, że ich organizacje planują wdrożyć strategie przetwarzania brzegowego w ciągu pięciu lat. IBM Edge Application Manager, rozwiązanie do autonomicznego zarządzania, które działa na platformie Red Hat OpenShift. Umożliwia bezpieczne wdrażanie, nieprzerwaną eksploatację i zdalne zarządzanie AI, analizami i IoT w celu dostarczania analiz i wyliczeń w czasie rzeczywistym, na dużą skalę.

Wprowadzenie technologii Intel Secure Device Onboard (SDO), udostępnianej jako oprogramowanie open source za pośrednictwem Linux Foundation, zapewnia bezobsługową konfigurację węzłów brzegowych i umożliwia przedsiębiorstwom jednoczesne zarządzanie nawet 40 tysiącami urządzeń brzegowych na jeden hub, z możliwością korzystania z usług od wielu dostawców jednocześnie.

IBM Edge Application Manager to pierwsze w branży rozwiązanie oparte na projekcie open-source, Linux Foundation Open Horizon. Colt jest częścią ekosystemu partnerów IBM. Współpracuje z ponad 30 producentami sprzętu, dostawcami sieci, usług IT i oprogramowania w celu wdrażania opartych na otwartych standardach rozwiązań natywnych dla chmury, które mogą autonomicznie zarządzać aplikacjami brzegowymi na dużą skalę.

Ekosystem partnerów IBM napędza hybrydowe środowiska chmurowe, pomagając klientom zarządzać przetwarzaniem danych i modernizować infrastrukturę od lokalnych serwerów do multi cloud i wszystkiego pomiędzy za pomocą Red Hat OpenShift, wiodącej w branży platformie dla przedsiębiorstw opartej na orkiestratorze Kubernetes.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments