Billennium, polska spółka IT tworząca rozwiązania dla biznesu, poinformowała o otwarciu 1 sierpnia Delivery Center w Mississauga (Ontario) w Kanadzie.

Po Niemczech, Indiach i Malezji to czwarty oddział zagraniczny firmy. Za rozwój Billennium Canada odpowiada Piotr Chmielowski, który objął stanowisko General Managera.
Głównym zadaniem dla nowego Delivery Center w Ameryce Północnej jest zacieśnienie
i rozwój współpracy z obecnymi klientami firmy.

Dotychczas projekty dla tego regionu geograficznego były realizowane zdalnie przez ponad 100 specjalistów zlokalizowanych w Polsce i Indiach. Teraz zespół będzie uzupełniony o grupę ponad 15 ekspertów, przede wszystkim z obszarów sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i walidacji systemów skomputeryzowanych, którzy będą pracowali w nowopowstałym oddziale w Mississauga w Kanadzie. Wejście na nowy rynek jest częścią strategii międzynarodowego rozwoju spółki, która posiada także swoje biura w Niemczech, Indiach, Malezji oraz w siedmiu miastach w Polsce.

Billennium jest obecne na rynkach zagranicznych już od wielu lat. Nasz know-how i doświadczenie w realizacji projektów w modelu rozproszonym pozwalają nam z powodzeniem realizować projekty zdalnie. Dzięki naszemu podejściu Follow-the-sun proces ten przebiega bardzo efektywnie, a nasi eksperci są dostępni 24/7/365. Czasem jednak specyfika projektów wymaga obecności lokalnej na danym rynku i większego wsparcia naszych specjalistów, ale dzięki temu możemy zacieśniać współpracę z klientami, pokazać duże zaangażowanie i lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby. Tak właśnie jest w przypadku nowego oddziału w Kanadzie. Jeden z ważnych klientów Billennium rozwija tu swoje centrum R&D i potrzebuje naszego wsparcia w obszarach technologicznych, w których posiadamy bardzo bogate kompetencje. – powiedział Piotr Chmielowski, General Manager Billennium Canada.

Spółka przewiduje, że Delivery Center w Mississauga w przeciągu najbliższych lat powtórzy sukces oddziałów w Indiach i Malezji, które zatrudniają obecnie blisko 200 specjalistów. Poza obsługą obecnych klientów spółka planuje również pozyskiwanie nowych projektów
w Ameryce Północnej, a także rozszerzenie obszaru działania o zachodnie wybrzeże Kanady.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments