Windows 11 rozwija swoje kompetencje w kwestii zapewnienia wysokiej jakości odczuć z grania na PC. Oferuje Auto HDR, Direct Storage oraz dostęp do aplikacji Xbox, aby korzystać z gier Xbox Game Pass. 

Windows 11 to odświeżony design i zaprojektowane na nowo doświadczenia użytkownika – począwszy od przycisku Start i paska zadań, po dźwięki systemowe, czcionkę i ikony. Nowością w Windows 11 jest wprowadzenie funkcji Snap Layouts, Snap Groups i Desktops, aby zapewnić jeszcze wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej. Chat w Microsoft Teams zintegrowany z paskiem zadań pozwala błyskawicznie łączyć się za pomocą wiadomości tekstowych, czatu, rozmowy głosowej lub wideo z każdym z kontaktów, niezależnie od platformy lub urządzenia z systemem Windows, Android czy iOS.

Widgety, czyli nowy spersonalizowany kanał oparty na sztucznej inteligencji otwiera wyselekcjonowany widok bezpośrednio z poziomu pulpitu. Niezależnym twórcom i wydawcom, Widgety w Windows dają nowe możliwości na dostarczanie spersonalizowanych treści.Nowy Microsoft Store to zaufana lokalizacja dla aplikacji i treści, tworząca bardziej otwarty ekosystem dla programistów i twórców, a także szybsze i bezpieczniejsze środowisko dla specjalistów IT.

Idealny wybór dla graczy

Dziś setki milionów ludzi na całym świecie grają w systemie Windows, dlatego Microsoft także rozwiną tę stronę systemu operacyjnego. Windows 11 uwalnia pełny potencjał sprzętowy i najnowsze technologie dla graczy. DirectX 12 Ultimate odkrywa zapierającą dech w piersiach, wciągającą jakość graficzną zachowując wysoką liczbę klatek na sekundę; DirectStorage zapewnia szybsze przetwarzanie danych i podnosi jakość detali, a Auto HDR dostarcza jeszcze żywszą gamę kolorów, potęgujących wrażenia wizualne.

Nic się nie zmieniło w kwestii zgodności sprzętowej – system Windows 11 obsługuje akcesoria do gier i urządzenia peryferyjne do gier na PC. Dzięki usłudze Xbox Game Pass na PC lub Ultimate gracze uzyskują dostęp do ponad 100 gier na komputery PC, a nowe tytuły są stale dodawane. Znalezienie graczy do wspólnych rozgrywek jest równie proste, niezależnie od tego, czy grają na PC, czy konsoli.

System Windows 11 będzie dostępny w ramach bezpłatnej aktualizacji dla kwalifikujących się urządzeń z systemem Windows 10 oraz w nowych komputerach już od wakacji. Kilkanaście dni temu Xbox pokazał największy ekskluzywny line-up gier w historii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments