W trakcie 2 edycji festiwalu, organizacje charytatywne otrzymają co najmniej 10 mln USD na walkę z COVID-19.

Już 7 czerwca br. gracze z całego świata zjednoczą się w walce z COVID-19 w ramach charytatywnego festiwalu esportu i gier Gamers Without Borders pod hasłem No One Left Behind. Wydarzenie organizowane jest przez organizację Saudi Esports Federation (SEF) a ESL Gaming jako partner techniczny, zadba o produkcję zawodów esportowych oraz transmisje na żywo.

Po ubiegłorocznym sukcesie druga edycja Gamers Without Borders obejmie najbardziej popularne gry takie jak Fortnite, Counter-Strike: Global Offensive, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Rocket League i PUBG MOBILE, a także jeden, jeszcze nieujawniony tytuł. Jednak dobra zabawa to nie wszystko, gdyż głównym celem imprezy jest przekazanie darowizny w wysokości 10 mln dolarów na wsparcie globalnej dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19.

Fundusz charytatywny, z którego zostaną przekazane środki, został utworzony we współpracy z wieloma międzynarodowymi organizacjami humanitarnymi, takimi jak UNICEF, Gavi i Direct Relief, które wspierają kraje i społeczności znajdujące się w trudnej sytuacji, rozprowadzając szczepionkę na COVID-19. W trwającym dziewięć tygodni internetowym festiwalu wezmą udział największe nazwiska z branży gier, sportu i rozrywki.

Turniej będzie transmitowany na cały świat w wielu językach, za najwyższy poziom produkcji odpowiedzialna będzie firma ESL Gaming. Aby jeszcze efektywniej pomóc w walce z pandemią, widzowie również będą mogli przekazywać datki, które powiększą fundusz charytatywny.

W trakcie transmisji zobaczymy nowinki techniczne, takie jak renderowanie przy użyciu silnika Unreal, rzeczywistość rozszerzoną oraz złożony wirtualny świat, w którym znajdą się trzy wyjątkowe studia: wirtualne studio esportowe, specjalna scena do rozmów o grach i esporcie oraz wirtualna scena koncertowa.

Premierowe wydarzenie Gamers Without Borders w 2020 roku pokazało, że społeczność graczy i esportowców może zjednoczyć się w walce z pandemią. W wydarzeniu tym uczestniczyli gracze i widzowie z całego świata, a fundusz w wysokości 10 milionów dolarów został przekazany siedmiu globalnym organizacjom charytatywnym takim jak UNICEF i International Medical Corps. Gwiazdy, takie jak Snoop Dogg, Liam Payne z One Direction, Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu i Anglii, Paulo Dybala z Juventusu oraz Dele Alli z Tottenhamu i Anglii, były również częścią ekipy biorącej udział w akcji transmitowanej na żywo.

David Neichel, Head of International Growth and Advisor to CEO w ESL Gaming, powiedział: „Gaming zbliża ludzi do siebie i łączy społeczności ponad granicami. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Saudi Esports Federation dla Gamers without Borders, tworząc wspaniałe doświadczenie dla fanów na całym świecie, którego celem jest niesienie pomocy w walce z COVID-19, osobom, które najbardziej jej potrzebują„.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments