Według raportu McKinsey&Company digitalizacja produktów i procesów to jeden z nowych standardów w globalnym sektorze budownictwa. Wszystko wskazuje na to, że w ślad za budowlanką, idzie również branża deweloperska.

Po liderach z sektorach nieruchomości biurowych kolejne przodujące firmy na polskim rynku, tym razem z sektora nieruchomości mieszkaniowych i logistycznych, decydują się na kompleksową digitalizację procesów administracyjnych na placach budowy realizowanych przez siebie inwestycji.

Digitalizacja rynku nieruchomości

Spółki Cordia Polska oraz 7R podpisały długofalowe umowy o współpracy z BauApp, twórcą niezwykle efektywnej, jednak bardzo prostej w obsłudze aplikacji mobilnej, dostosowanej do specyficznych potrzeb firm działających na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.Umowa z Cordia Polska jest kontynuacją globalnego kontraktu z Cordią oraz udanej współpracy z BauApp na innych rynkach regionu CEE.

Firma deweloperska realizująca nieruchomości mieszkaniowe w Warszawie, Krakowie i Trójmieście wdroży innowacyjną aplikację na wszystkich swoich nowych projektach. Digitalizacji zostaną poddane również procesy adminsitracyjne na budowach planowanych nowych inwestycji spółki w Poznaniu.


– Rozwiązania cyfrowe są kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości i efektywności kosztowej w tym samym czasie, na każdym etapie budowy. Wybraliśmy rozwiązania BauApp do zarządzania dokumentacją i zarządzania usterkami na swoich projektach, ponieważ są one przyjazne dla użytkownika i pasują do naszych wewnętrznych procesów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wsparcia BauApp – mówi Michał Melaniuk, Prezes Zarządu Cordia Polska.

7R jest dynamicznie rozwijającym się deweloperem działającym na rynku nieruchomości komercyjnych, który specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności (w 2009 roku) firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 740 000 mkw. Aktualnie kolejne ponad 1 500 000 mkw. znajduje się w procesie inwestycyjnym.

Obecny boom na rynku nieruchomości w Polsce wymaga cyfryzacji w celu zachowania wysokiej jakości realizowanych inwestycji przy tak dużej liczbie oddawanych do użytku, często jednocześnie, obiektów – tłumaczy Paweł Smolarek, Dyrektor ds. Nowych Technologii w BauApp.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Koszty realizacji poszczególnych projektów deweloperskich stale rosną. Jest to związane z nowymi wymaganiami energetycznymi dla budynków, coraz mniejszym dostępem do gruntów z pozwoleniem na budowę w miastach, czy wreszcie przedłużającymi się procedurami administracyjnymi m.in. z powodu trwającej pandemii COVID-19 oraz ogólnych trudności z dostępem do gruntów i wzrostem ich cen za mkw.

– Nie zapominając o 5% inflacji i wzroście kosztów materiałów budowlanych w ogóle – dodaje Paweł Smolarek.

Aplikacja stworzona przez BauApp służy digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy, w tym na różnych etapach, od projektowania przez wykonawstwo, aż do fazy gwarancyjnej. Wdrożenie oprogramowania jest natychmiastowe i przynosi bardzo wymierne korzyści, szczególnie w zakresie oszczędności czasu i pieniędzy.

– Nasza aplikacja pozwala zmniejszyć czas, wcześniej przeznaczany na czynności administracyjne nawet o 20%, co generuje 8 zaoszczędzonych godzin pracy w skali tygodnia. Zastosowanie oprogramowania zmniejsza też ilość poprawek wykonywanych na budowie nawet o 67%, a w finalnym rozliczeniu zwiększa efektywność całego projektu aż o 15% – tłumaczy Adam Dalnoki, CEO firmy BauApp

Pixabay

BauApp wspiera również klientów w zarządzaniu obiegiem dokumentacji, kartami materiałowymi, monitorowaniem czasu wykonania zadań, usterkami jak również odbiorami prac budowlanych. Można z niej korzystać z poziomu komputera, jak i mobilne poprzez tablet lub smartfon.

– Podsumowując, korzyści ze wdrożenia aplikacji mobilnej BauApp są naprawdę szerokie. Cieszymy się, że doceniają to kolejne firmy w Polsce, a my jako twórcy oprogramowania mamy swój udział w postępującej obecnie digitalizacji polskiego sektora deweloperskiego. Myślę, że wkrótce efekty tego będą doceniać również końcowi klienci – podsumowuje Paweł Smolarek.

O BauApp

BauApp jest twórcą aplikacji mobilnej do digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy. Produkty BauApp zostały zaprojektowane i są tworzone specjalnie z myślą o firmach budowlanych z Europy Środkowej. Aplikacja BauApp pozwala w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu.

Używanie BauApp w trakcie kontroli jakości pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny. Na przeciętnej budowie pojawia się ok. 5 tysięcy takich usterek.
Dzięki śledzeniu potrzeb użytkowników i bliskiej współpracy powstaje unikalne i najlepiej dopasowane rozwiązanie dostępne na rynku. BauApp jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych programów budowlanych na Węgrzech, a także w Polsce. Uniwersalność aplikacji BauApp przynosi korzyści wszystkim uczestnikom procesu budowlanego. Poprzez dopasowanie rozwiązania do klienta jest ono wybierane zarówno przez największe firmy budowlane jak i mniejszych wykonawców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments