FlixMobility, spółka matka FlixBus i FlixTrain, pomyślnie zakończyła rundę G finansowania, pozyskując ponad 650 mln USD od amerykańskiego inwestora Canyon Partners. Otrzymane inwestycje pozwolą FlixMobility na dalszą rozbudowę sieci FlixBus i FlixTrain, w tym ekspansję na nowe rynki.

Spółka FlixMobility, obecna aktualnie na 36 rynkach na świecie, zapowiada wyraźne przyspieszenie wdrożenia strategii z silnym zapleczem finansowym.

Dzięki uzyskanemu finansowaniu jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzącego międzynarodowego rozwoju i planów ekspansji głównych filarów naszego biznesu, czyli FlixTrain i FlixBus – powiedział Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility.

Nowe finansowanie pomoże FlixBusowi zbudować największą sieć autobusową w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Portugalii, umocnić wiodącą pozycję w Turcji, Francji i Europie Wschodniej, w tym w Polsce, oraz rozwinąć działalność kolejową FlixTrain w Niemczech, Szwecji i innych krajach. Ponadto firma już planuje wejście na nowe rynki po przymusowym zawieszeniu związanym z pandemią.

Przechodzimy z obrony do ataku i naszym głównym celem będzie osiągnięcie pozycji lidera na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni – zapowiedział André Schwämmlein założyciel i dyrektor generalny FlixMobilityChcemy, aby zielona mobilność była dostępna dla jak największej liczby osób, dlatego planujemy dalsze inwestycje na rynkach z ogromnym potencjałem, jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, ale także wzmocnienie naszej pozycji na kluczowych rynkach europejskich.

Przyszłość dla rozwoju transportu intermodalnego

FlixMobility z powodzeniem przetrwało i wznowiło operacje po pandemii dzięki inteligentnemu zarządzaniu siecią oraz znaczącym inwestycjom w technologię i automatyzację. Latem ubiegłego roku spółka uruchomiła swoje pierwsze połączenia autobusowe do krajów bałtyckich oraz rozpoczęła budowę krajowej siatki połączeń w Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Dziś firma koncentruje się na dalszym rozwoju poprzez ekspansję na nowe i istniejące rynki. Oprócz globalnej sieci FlixBus w 36 krajach, od 2018 roku FlixMobility rozwija również sieć pociągów dalekobieżnych FlixTrain. Firma obsługuje obecnie połączenia FlixTrain po całych Niemczech, a na początku maja 2021 r. pierwsze zielone pociągi uruchomione zostały w Szwecji. Firma widzi przyszłość podróży zbiorowych w połączeniu pociągów i autobusów międzymiastowych, a realizację tej idei widać w kolejnych etapach
jej strategicznego rozwoju.

FlixMobility to operator połączeń, oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży za pośrednictwem autobusów FlixBus, pociągów FlixTrain oraz usługi FlixCharter. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i innowacyjnej technologii, start-up szybko stworzył największą europejską siatkę długodystansowych połączeń autobusowych, uruchomił pierwszy zielony dalekobieżny pociąg w 2018 oraz w pełni elektryczne autobusy w Niemczech i we Francji. Od 2013 FlixMobility zmieniło sposób podróżowania milionów pasażerów, a spółka stworzył tysiące nowych miejsc pracy w branży przewozowej. W 2018, FlixBus wystartował w USA, wprowadzając nową alternatywę dla podróżowania po Stanach Zjednoczonych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments