Carbon Studio zawarł umowę z firmą HTC, czego efektem jest wprowadzenie autorskiej gry na platformę HTC Viveport w usłudze Infinity. 6 maja najnowsza gra z serii The Wizards zadebiutuje na Oculus Quest. Do tej pory łącznie sprzedano ponad 200 tys. kopii gier z serii.

Aleksander Caban, Członek Zarządu Carbon Studio

The Wizards Dark Times jest na platformie HTC Viveport od debiutu gry. Nasza produkcja od początku spotyka się z pozytywnym odbiorem graczy i sporym zainteresowaniem. Viveport zaproponował włączenie naszego projektu do swojego modelu subskrypcyjnego, co powinno przełożyć się na jeszcze większe zainteresowanie, a także widoczność gry. Viveport Infinity jest swego rodzaju modelem podobnym do serwisów streamingowych, w których gracz wykupując stałą miesięczną opłatę, ma dostęp do określonej liczby tytułów – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Dodał, że relacje z HTC i Viveport rozwijają się bardzo pozytywnie od wielu lat. „Momentem przełomowym było zdobycie przez pierwszą część gry nagrody Viveport Developer Awards, podczas konferencji GDC w San Francisco kilka lat temu. Od tego czasu współpracujemy z HTC i Viveport na wielu płaszczyznach. Ufam, że podpisanie umowy o współpracy nad rozwojem projektu The Wizards Dark Times pozwoli nam zarówno wprowadzić jeszcze więcej dodatkowych atrakcji dla graczy, którzy już nabyli grę, jak również dzięki wsparciu marketingowemu przyciągnąć nowych użytkowników” – wskazał Caban.

Seria gier The Wizards cieszy się sporym zainteresowaniem wśród graczy, a dotychczas sprzedano ponad 200 tys. kopii. Niedawno spółka informowała o tym, że sprzedaż pierwszej części The Wizards przekroczyła już 1 mln USD brutto na platformie Oculus Quest.

Początkowo The Wizards Dark Times miało być jedynie dodatkiem do podstawowej wersji gry, jednak duże zainteresowanie przekonało spółkę do wydłużenia czasu rozgrywki i stworzenia samodzielnego tytułu. Jak informowała spółka – budżet produkcji wyniósł 0,5 mln zł, który zwrócił się w krótkim czasie po premierze.

Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio

Stworzona przez nas marka The Wizards została doceniona także przez krytyków branżowych i otrzymała prestiżowe nagrody, m.in. na Indie Prize w Kolonii i Casual Connect w Azji. Liczymy, że The Wizards Dark Times w wersji na platformę HTC Viveport Infinity także zdobędzie duże uznanie – mówi Karolina Koszuta z zarządu Carbon Studio.

Tytuł dostępny jest od ub. roku na platformie Steam oraz Oculus Store. The Wizards Dark Times od premiery jest cały czas rozwijane przez Carbon Studio. Gracze do tej pory otrzymali dwie spore aktualizacje, rozszerzające grę o nowe tryby rozgrywki. Na koniec br. planowane jest także wzbogacenie gry o tryb coop-multiplayer, w którym będzie można walczyć z siłami ciemności wraz z przyjaciółmi.

Sądzę, że najnowsza wersja Dark Times odniesie sukces, który przełoży się na wzrost wyników finansowych w nadchodzących kwartałach. Realizacja produkcji VR to jeden z głównych elementów naszej strategii, tak jak wspieranie i rozwijanie istniejących tytułów. Obserwujemy rosnący trend zainteresowania wirtualną rzeczywistością – komentuje Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

The Wizards – Dark Times / Carbon Studio

Carbon Studio w kwietniu br. zakończyło również proces certyfikacji tytułu The Wizards Dark Times. Projekt zadebiutuje na kolejne platformie – Oculus Quest – już 6 maja br. Cenę gry ustalono na 24,99 USD. Spółka pracuje także nad najnowszym projektem Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Gra powstaje na licencji brytyjskiej firmy, Games Workshop. Premiera tytułu planowana jest na platformach Oculus i Steam latem br., w wersji na PC VR (Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index itp.) oraz w wersji przenośnej na Oculus Quest i Oculus Quest 2. Carbon Studio w projekcie pełni rolę producenta i wydawcy. Gra będzie dostępna w kilku wersjach językowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments