Sony zapowiedziała wprowadzenie do oferty pakietu mikrousług opartych na technologii chmurowej. Nowy produkt nosi nazwę Media Solutions Toolkit i jest przeznaczony na rynek mediów.

Pozwala tworzyć systemy spełniające indywidualne potrzeby użytkownika w takich dziedzinach, jak produkcja, organizacja pracy i zarządzanie. Pakiet Media Solutions Toolkit daje możliwość wybierania i łączenia szeregu wyspecjalizowanych, działających w chmurze usług realizujących konkretną funkcję, na przykład importowanie lub zarządzanie organizacją pracy.

Każda mikrousługa działa niezależnie od pozostałych, użytkownicy mogą je dodawać, usuwać lub skalować odpowiednio do potrzeb, z ograniczonymi do minimum zakłóceniami pracy.

Modułowa koncepcja rozwiązania pozwoli firmie Sony jeszcze szybciej projektować i tworzyć systemy dostosowane do indywidualnych potrzeb. Z kolei przedsiębiorstwa mediowe unikną długookresowego wiązania się ze stałym zestawem technologii, a w rezultacie zyskają ścisłą kontrolę nad wydatkami, lepszy zwrot z inwestycji i niższe koszty utrzymania.

Dzisiejsze media muszą jak nigdy przedtem wykazywać się efektywnością i zdolnością adaptacji. Dzięki modułowej koncepcji pakietu Media Solutions Toolkit klienci będą mogli stworzyć oszczędny system do zarządzania multimediami, a w razie potrzeby na bieżąco wprowadzać w nim zmiany. Pragniemy stworzyć im możliwość adaptacji oraz zwiększania i rozszerzania własnego potencjału nawet w odległej przyszłości” – powiedział Hiroshi Kajita, dyrektor działu Media Solutions w Sony Europe.

Zapowiedź pokazuje, że firma Sony zamierza wspierać klientów przechodzących na cyfrową
produkcję w chmurze, tworząc dla nich usługi i rozwiązania łączące uniwersalność z dużymi możliwościami technicznymi.

Pakiet Media Solutions Toolkit będzie dostępny od maja 2021 r. i oferowany w różnych formułach: subskrypcji, usługi zarządzanej oraz licencji. Jest przeznaczony do środowisk chmurowych i hybrydowych, ale można go także wdrożyć w siedzibie klienta.

W momencie wprowadzenia na rynek pakiet Media Solutions Toolkit będzie obejmował następujące mikrousługi:
– Zarządzanie gromadzeniem — zarządzanie importowaniem plików i strumieni
– Zarządzanie treściami — porządkowanie multimediów i ich metadanych
– Analiza treści — usługa analityczna automatycznie dodająca do pliku metadane, w tym
automatyczne oznaczanie na potrzeby archiwizacji i rozpoznawania obiektów
w materiale filmowym
– Zarządzanie organizacją pracy — zarządzanie całym łańcuchem produkcji, od rejestracji
po dystrybucję
– Dane i monitorowanie — dane poglądowe na temat wykorzystania multimediów,
obejmujące dzienniki, pomiary i raporty systemowe
– Zarządzanie wolumenem — zarządzanie wszystkimi zasobami do przechowywania
danych, zarówno w chmurze, jak i u użytkownika
– Zarządzanie użytkownikami — zarządzanie udostępnianiem określonych folderów
i systemów grupom użytkowników i poszczególnym użytkownikom

W przyszłości firma Sony planuje wykorzystać te mikrousługi do wielu nowych zastosowań. Pakiet Media Solutions Toolkit będzie również zintegrowany z obecnymi rozwiązaniami Sony, na przykład platformą chmurową Ci i rozwiązaniami innych dostawców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments