Motorola świętuje 10 generacji smartfonów serii moto g.

Motorola jest pionierem łączności mobilnej już od 1973 roku, kiedy zaprezentowała pierwszy telefon komórkowy na świecie. Firma nieustannie dąży do rozwijania branży i opracowała przełomowe technologie oraz innowacje, które przyczyniły się do ukształtowania współczesnych urządzeń mobilnych. Od pierwszego połączenia w sieci komórkowej po pierwsze urządzenie z łącznością 5G Motorola wciąż zmienia sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie odkrywają i udostępniają materiały oraz kontaktują się ze sobą.

Rodzina moto g, która zrewolucjonizowała branżę smartfonów, tworząc segment średniej półki cenowej. Najnowsze funkcje i innowacje — zastrzeżone zwykle dla smartfonów najwyższej klasy — jeszcze nigdy nie były tak przystępne cenowo. To, co nadzwyczajne, Motorola oferuje po bardzo zwyczajnych cenach.

10 generacji motorola moto g celebration
10 generacji motorola moto g celebration

Najbardziej przełomowe innowacje w poszczególnych generacjach moto g

● moto g — w 2013 roku było to pierwsze urządzenie z rodziny, która miała na zawsze odmienić branżę urządzeń mobilnych. moto g była wyposażona w pierwszy czterordzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM i dostępna w średnim segmencie cenowym.

● moto g2 — w 2014 roku, na fali popularności pierwszej moto g, a także chcąc zaspokoić jeszcze więcej potrzeb konsumentów, Motorola wzbogaciła smartfon drugiej generacji o donośny dźwięk stereo i większy, 5-calowy wyświetlacz. Oprócz tych atutów technicznych, ze względu na potrzebę większej personalizacji telefonu, moto g2 oferowała użytkownikom kolorowe obudowy do wyboru. Ta inicjatywa wyewoluowała we współczesnych urządzeniach Motoroli w oprogramowanie My Ux, które umożliwia dostosowywanie urządzenia w dowolny sposób przy użyciu intuicyjnych gestów, tapet i fontów.

● moto g3 — nowa moto g z 2015 roku była wodoodporna i wyposażona w aparat szybko robiący zdjęcia. Doskonale sprawdzała się w uwiecznianiu cennych chwil, bez względu na pogodę i otoczenie. Miała też opcjonalne 2 GB pamięci RAM i technologię TurboPower do szybkiego ładowania, aby nigdy nie zabrakło potrzebnej energii.

● moto g4 — ponieważ konsumenci cenili w swoich smartfonach różne funkcje, Motorola wprowadziła do tego segmentu w 2016 roku koncepcję „rodziny”. Po raz pierwszy użytkownicy mogli wybrać urządzenie na podstawie najważniejszej dla siebie funkcji bez kompromisów pod względem podstawowej funkcjonalności oraz lubianych i cenionych elementów wzornictwa. To moto g4 wprowadziła zestaw funkcji wysokiej klasy, takich jak czytnik linii papilarnych czy aparat z laserowym autofokusem z detekcją fazy (PDAF), w urządzeniu ze średniej półki cenowej.

● moto g5 — w 2017 roku Motorola wprowadziła na rynek moto g5. To urządzenie miało zupełnie nowy design z metalowym wykończeniem, które nadawało mu wygląd i styl klasy premium, a także wysokiej klasy funkcje oprogramowania w przystępnej cenie. W tej generacji zadebiutował też system dwóch aparatów oraz system szybkiego ustawiania ostrości zapewniające niezwykły komfort robienia zdjęć, niedostępny dotychczas w smartfonach z tej półki.

● moto g6 — rodzina moto g nie przestawała robić wrażenia swoim designem, gdy w 2018 roku pojawiła się moto g6 z tylną obudową ze szkła 3D. Nie tylko imponowała wyglądem, ale też przyjemnie trzymało się ją w dłoni. Ponadto w moto g6 pojawił się spektakularny wyświetlacz Max Vision oferujący zupełnie nowe doznania wizualne, a także największa dotychczas bateria w urządzeniach moto g — o pojemności 3200 mAh.

● moto g7 — w 2019 roku seria moto g Motoroli była dobrze znana z wprowadzania najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Gdy na rynek trafiła wyczekiwana rodzina moto g7, była najliczniejsza z dotychczasowych i oferowała cztery wersje smartfonu. Spośród najważniejszych cech i funkcji warto wymienić wyświetlacz Max Vision z wycięciem, zoom z wysoką rozdzielczością, optyczną stabilizację obrazu w aparacie głównym oraz — po raz pierwszy — system ładowania z mocą 27 W. Była to rewolucyjna zmiana w rewolucyjnej serii smartfonów — w rodzinie moto g7 naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

● moto g8 — w szybko zmieniającym się świecie innowacji technologicznych trudno nadążyć za nowymi rozwiązaniami, ale Motorola to ułatwia dzięki urządzeniom moto g. Motorola koncentruje się na najważniejszych funkcjach, takich jak aparaty i moc baterii, umożliwiając wszystkim korzystanie z najnowocześniejszych technologii, kiedy tylko stają się one dostępne. W związku z tym w 2019 roku pojawiła się na rynku rodzina moto g8 z technologią fotograficzną Quad Pixel, znakomitym dźwiękiem i wystarczającą na długo baterią o pojemności 5000 mAh. To było najważniejsze dla konsumentów i to właśnie zapewniła im Motorola.

● moto g9 — na początku roku 2020 nikt nie mógł przypuszczać, że świat zmieni się tak bardzo, a na smartfonach będziemy polegali w jeszcze większym stopniu — by pozostawać w kontakcie, uwieczniać chwile, tworzyć i inspirować. To właśnie w 2020 roku pojawiła się rodzina moto g9 z niesamowitym, poczwórnym systemem aparatów i potężną baterią o pojemności 6000 mAh — największą wśród dotychczasowych urządzeń Motoroli. Urządzenia zostały wyposażone w większy wyświetlacz, na którym jeszcze lepiej prezentują się odtwarzane strumieniowo seriale, telekonferencje czy rozmowy z bliskimi na odległość. W rodzinie tej zadebiutowała transmisja 5G i procesory z serii Qualcomm® Snapdragon™ 700 — był to kolejny przykład udostępniania przez Motorolę technologii największego kalibru na tak przystępnym poziomie cenowym.

● moto g100 — od pojawienia się na rynku seria moto g odnosi sukcesy w każdym swoim wcieleniu, a w 2021 r. Motorola zaprezentowała najwydajniejszy model moto g w historii. Jako pierwsze urządzenie z tej serii z platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 8-Series moto g100 jest gotowa do działania w sieciach 5G i oferuje wydajność godną flagowego smartfonu. Co więcej, działa też z nową platformą Motoroli Ready For, która umożliwia wykorzystywanie pełnego potencjału telefonu i oferuje nową jakość grania, rozmów wideo i pracy wielozadaniowej.

Na przestrzeni dziesięciu generacji moto g Motorola zrewolucjonizowała branżę smartfonów — jeszcze nigdy technologie najwyższej klasy nie były dostępne dla tak szerokiego grona użytkowników. Upowszechnianie innowacyjnych funkcji i technologii najwyższej klasy było ambitnym celem, ale Motorola osiąga go z każdą premierą moto g. Wyraża on misję marki — Smarter Technology for All — i wszystko wskazuje na to, że będzie nadal realizowany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments