Asseco Poland pracuje nad wyodrębnieniem data center ze swoich struktur, co zapoczątkuje prywatną chmurę grupy w Polsce, a w dłuższym terminie – usługi chmurowe dla klientów zewnętrznych, poinformował ISBtech wiceprezes Asseco Poland Marek Panek.

Obecnie pracujemy nad tym, aby wyodrębnić data center ze struktur Asseco Poland i na bazie tych zasobów oraz kompetencji stworzyć zalążek prywatnej chmury, która będzie obsługiwała spółki z Grupy Asseco w Polsce, a w dłuższym terminie także klientów zewnętrznych. Wkrótce będziemy gotowi, by podać więcej szczegółów na temat uruchomienia tej działalności” – powiedział ISBtech Panek.

Jeśli chodzi o naszą obecność na rynku niemieckim, to pokładamy w rozwoju tego obszaru duże nadzieje. Intensywnie pracujemy nad pozyskaniem pierwszego klienta, odbywamy dużo spotkań i wiele z tych rozmów jest już na zaawansowanym etapie. Liczymy na to, że wysiłek, który wkładamy w naszą obecność na tym rynku przyniesie w niedługim czasie konkretne efekty. Pracujemy także intensywnie nad umową z Cyfrowym Polsatem i mamy nadzieję, że wkrótce zakończymy szczegółowe ustalenia dotyczące współpracy” – dodał wiceprezes.

Podczas niedawnej konferencji wynikowej, zarząd Cyfrowego Polsatu wskazywał że jest bardzo zadowolony ze współpracy z Asseco, które podjęło się wdrożenia dla grupy platformy informatycznej. Władze Cyfrowego Polsatu dodały, że są w fazie kończenia umowy o współpracy z Asseco.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments