Gaming na Giełdzie VI rozszerza formułę. Do konferencji dołącza seria czatów inwestorskich z przedstawicielami spółek gamingowych. ISBtech jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Kolejna, VI już edycja, konferencji dla inwestorów Gaming na Giełdzie została wzbogacona o serię czatów inwestorskich, trwających od 16 marca do 30 kwietnia 2021 roku. Wśród gości nie zabraknie kluczowych polskich spółek gamingowych takich jak CD PROJEKT, Creepy Jar i Bloober Team.  Cykl rozpocznie czat z członkiem zarządu spółki BTC Studios, Wojciechem Kaszyckim już dziś o godz. 11:00.  Gaming na Giełdzie VI to aż 25 czatów inwestorskich, które odbędą się w ciągu najbliższych 6 tygodni – do 30 kwietnia, a całość zwieńczy jednodniowa konferencja online.

Do końca kwietnia spółki giełdowe będą publikować raporty finansowe za 2020 r. Seria czatów, podczas których przedstawiciele firm omówią swoje wyniki i dalsze plany, będzie ogromną dawką wiedzy na temat branży. Tym bardziej, że już w tej chwili udział potwierdziło 25 spółek. Poza podmiotami notowanymi i znanymi inwestorom, będziemy gościć również spółki planujące dopiero debiut giełdowy – komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.

Wśród spółek, które zaprezentują się na czatach inwestorskich w ramach Gaming na Giełdzie VI  są: BTC Studios, Ten Square Games, Bloober Team, Forever Entertainment, CD Projekt, Creepy Jar, Moonlit, PlayWay, Duality Games, Image Power, Untold Tales, Game Island, Two Horizons, T-Bull, Boombit, Simteract, Wooden Alien, Far From Home, Oxygen (Mousetrap Games), Klabater, Games Operators, Kool2Play, Starward Industries, Qubic Games i All in! Games.

Rozszerzamy formułę Gamingu na Giełdzie o czaty inwestorskie, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu twórcy i wydawcy gier będą mogli w wyczerpujący sposób zaprezentować swoje mocne strony i przybliżyć tworzone projekty. Rozwiązanie to pozwoli spółkom zwiększyć swoją rozpoznawalność wśród analityków giełdowych i inwestorów – dodaje Sylwia Borowska, PR manager agencji Strict Minds.

Organizatorami wydarzenia są agencja Strict Minds, portale Stockwatch i Polski Gamedev oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – globalny lider pod względem liczby notowanych spółek z sektora gamedev.

W bieżącym roku staliśmy się liderem światowym pod względem liczby notowanych spółek – na Głównym Rynku i NewConnect notowanych jest obecnie 58 spółek z branży gamedev, a kolejne podmioty starają się o debiut jeszcze w tym roku. W samym 2020 roku, pomimo zawirowań na świecie, na warszawskich parkietach zadebiutowało 10 spółek gamingowych, a łączna wartość emisji ich akcji w ramach IPO z tej branży wyniosła 63 mln zł. Inicjatywy takie jak Gaming na Giełdzie czy GPW Innovation Day są ważnym narzędziem edukacji inwestorów i środowiska gamedev, w szczególności w zakresie wyceny oraz szacowania potencjału spółek zajmujących się produkcją gier — mówi Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments